10 Bin Kişi Ağırlanacak

Malatya Beydağı Konaklama Tesisi‘nde (MABEK) görev yapacak resmi kuruluş çalışanlarının ailelerine de seminer verildi.

10 Bin Kişi Ağırlanacak Malatya İlçe

Malatya Beydağı Konaklama Tesisi‘nde (MABEK) görev yapacak resmi kuruluş çalışanlarının ailelerine de seminer verildi. 

İl Genel Meclisi Salonu’nda düzenlenen eğitim seminerinde, merkez Fatih Köyü, 1. Organize sanayi bölgesi arkasında kurulan ve büyük oranda tamamlanan Beydağı Konaklama Tesisi ‘nde (MABEK) görev yapacak resmi kuruluş çalışanlarının eş ve çocuklarına konuşan İletişim Teknikleri Uzmanı Oğuz Gülay, insanın mutlu yaşaması için neler yapmaları gerektiği konusunda görüşlerini dile getirdi. Çocukların ders çalışması ve oyuna ne kadar zaman ayırmaları gerektiği konularına da temas eden Gülay, son yıllarda çocukların bilgisayar başında fazla zaman geçirmelerini eleştirdi. Bilgisayar başında ödev dışında en fazla yarım saat veya 45 dakika geçirilmesinin uzmanlar tarafından önerildiğine dikkat çeken İletişim Teknikleri Uzmanı Oğuz Gülay, “Dünyaya açılan pencereden yararlanılmalı, ancak kararında yararlanılmalı, bilgisayarın esiri olunmamalıdır” dedi.

Çocukların sosyal yönlerinin geliştirilmesini de öneren Gülay, Sosyal yönü iyi olmayan çocukların ileride başarısız olma ihtimallerinin fazla olduğunu dile getirdi. Gülay, “Mesela bir öğrenci üniversiteye gidince sosyal yönü iyi değilse bocalar” şeklinde konuştu.

İnsanların kendilerini yetiştirmeleri konusu üzerinde de duran Gülay, “Artık bir belge yeterli olmuyor. Günümüz donanımlı insanları arıyor” diyerek, “İnsanlar ne kadar donanımlı, o kadar değerlidir ve aranandır” ifadelerini kullandı.
MABEK’te görev yapacak resmi kuruluş çalışanlarının çocuklarının sahneye davet eden ve onları kendilerini tanıtma imkanı sağlatıp konuşturan Gülay, burada öz güven üzerinde de durdu.

Malatya’da yapılan MABEK konaklama tesisinde ilk etapta Suriyeli mülteciler kalacak. 10 bin kişinin yaşayacağı 2 bin konteyner yapıldı. MABEK’te çevre düzenlemesi devam ediyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 179
Bu Ay : 6976
Toplam : 6976

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom