Kutlu Doğum Haftası Bilgi Yarışması

Malatya’da Kutlu Doğum Haftası nedeniyle liseler arasında düzenlenen, ”Hz.Muhammed’in hayatı” konulu bilgi yarışması tamamlanarak Dilek Lisesi birinci oldu.

Kutlu Doğum Haftası Bilgi Yarışması Malatya Kültür-Sanat

Belediye Konferans Salonu’nda düzenlenen ”Hz.Muhammed’in hayatı” konulu bilgi final yarışması öncesi konuşma yapan İl Müftü Yardımcısı İhsan Mesut Akbaş, “İl Müftülüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Kutlu Doğum Haftası nedeniyle liseler arasında düzenlenen, “Hz.Muhammed’in hayatı” konulu bilgi yarışmasının final programı için buradayız” diyerek, “Alemlere rahmet diye iftihar ettiğimiz, ümmeti olmak ile şeref duyduğumuz Hz.Muhammed Mustafa’nın hayatını daha yakından bilmek ve onu daha yakından tanımak ve o’nun ameli ile amel etmek için, O’nun sünneti ile yola girmek için bir vizyonu aldık ve o yola girdik.

Çocuklarımıza peygamber efendimizi tanıtmaya çalışıyoruz. Peygamber efendimizin tanıtmanın yegane yollarından biri de o’nun hayatını okumak ve o’nu daha iyi anlamaktan geçiyor” ifadelerini kullandı.

Akbaş’ın konuşmasından sonra juri eşliğinde yarışmaya geçildi.

Final yarışmasına 3 lise katıldı ve yarışma sonunda Dilek Lisesi birinci, Beydağı Anadolu Lisesi ikinci ve Fethi Gemuhluoğlu Anadolu Öğretmen Lisesi üçüncü oldu.

Yarışmada birinci gelen okulun öğrencilerine bin 500 TL, ikinciye bin 200 TL ve üçüncüye de 900 TL para ödülü ile çeşitli hediyeleri, İl Müftü Yardımcısı İhsan Mesut Akbaş, Milli Eğitim Şube Müdürü Uzeyir Ergüven, diğer ilgili ve yetkililer verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 881
Bu Ay : 8027
Toplam : 8027

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom