Haşerelerle Mücadele Konferansı

Malatya’da, “Halk Sağlığı Alanında Haşere ile Bilimsel Mücadele” konulu bir konferans düzenlendi.

Haşerelerle Mücadele Konferansı Malatya Ekonomi

Belediye Konferans Salonu’nda, Malatya Belediyesi tarafından gerçekleştirilen konferansa Belediye Başkan Vekili Selim Pilten, Ziraat Yüksek Mühendisi Tuncay Yıldıztekin, mahalle muhtarları, bazı daire müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Konferansın açış konuşmasını yapan Belediye Başkan Vekili Selim Pilten, vektörlerle mücadelede kimyasal ilaçlama yöntemlerinden ziyade fiziksel kontrol yöntemleriyle mücadele edilmesi bilinciyle çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.
Haşerelerle mücadele sırasında fiziki tedbirlerin yanı sıra kültürel önlemler konusunda da yoğun bir gayret gösterdiklerini anlatan Pilten, “Her yıl konferans düzenleyerek, bilgilendirici broşürler hazırlayıp dağıtarak vatandaşların haşere ile mücadele konusunda bilinçlenmelerini ve tedbirler almalarını hedefliyoruz” dedi.

Pilten, ayrıca, vatandaşların haşere ile mücadele çalışmalarına katkı sağlamalarını beklediklerini kaydederek, “Çöplerini sızdırmaz çöp torbalarına koyduktan sonra ağzını sıkı bir şekilde bağlayarak önceden belirlenmiş saatler arasında dışarı bırakmalarını, bahçe sulama amaçlı havuzlarındaki suları uzun süre durgun halde bekletmemelerini, ev ve bahçelerinde uzun süre çöp bırakmalarını, çatı ve bodrum katlarındaki su vanalarının damlatmasına, su birikintileri oluşturmasına izin vermemelerini bekliyoruz” diye konuştu.

Konferansda daha sonra Ziraat Yüksek Mühendisi Tuncay Yıldıztekin tarafından katılımcılara “Halk Sağlığı Alanında Haşere ile Bilimsel Mücadele” konusunda slayt gösterisi eşliğinde geniş bilgi verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 740
Bu Ay : 1258
Toplam : 1258

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom