Battalgazi'de Sanat Sokağı Oluşturdu

Malatya’nın Battalgazi İlçesi’nde, Prof.Dr. Metin Sözen Sanat Sokağı’ndan sonra, Karahan Mahallesi’nde de sokak sağlıklaştırılmasının yapıldığı bildirildi.

Battalgazi'de Sanat Sokağı Oluşturdu Malatya İlçe

Battalgazi Alacakapı Mahallesi Çukurpınar sokakta uzunluğu yaklaşık 1 kilometreyi bulan sokaktaki 130 yöresel mimari özellikleri taşıyan yapının sağlıklaştırılmasından sonra Karahan Mahallesinde sokak sağlıklaştırma projesi çalışmaları tamamlandı.

Battalgazi İlçesi’nde, Malatya Valiliği İl Özel İdaresi Koruma ve Uygulama Denetim Birimi (KUDEB) tarafından Sanat Sokağı Türkiye’de gerçekleştirilmiş “En Uzun Sokak Sağlıklaştırması” ünvanını alarak Tarihi Kentler Birliği tarafından “2010 Yılı Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma, Proje Uygulamalarını Özendirme Yarışması” sonucunda gerçekleştirilen sokak sağlıklaştırılması “Tarihi Kentler Birliği (TKB) Prof.Dr. Metin Sözen Büyük Ödülü" ve Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi tarafından " Yılın Başarı Ödülü’ne" layık görülmüştü.

Karahan Mahallesi’nde devam eden sağlıklaştırma projesiyle de 25 ev ve 2 konak sokak sakinlerinin günlük hayatlarına devam etmekte iken gerçekleştirildi. Karahan Mahallesi, kaldırım ve asfalt çalışmaları tamamlandıktan sonra sokak sağlıklaştırma projesi çalışmalarıyla birlikte, ilçenin tarihi yapısına uygun iki çeşme ve Soku da Bulgur Döven Kadın heykelleriyle diğer mahalleler de olduğu gibi modern bir mahalle haline getirildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom