Bu Evin Elektriği Bedava

Ağın Çifte Köprüler Mezrası Altınayva köyünde oturan Mehmet Ergül evine elektik verilememesi üzerine, çözümü kendi elektriğini üretmekte buldu.

Bu Evin Elektriği Bedava Malatya İlçe

Mehmet Ergül emekli ve İstanbul’da oturuyor. Fakat yılın 8 ayını, imar ettiği çiftliğinde geçiriyor. Çiftliği Arapkir’e 16 km uzaklıkta. Orada bir ev yapmış, başta  Köhnü üzümü olmak üzere yörede yetişmesi uygun her türlü meyve ve sebzeyi ekmiş.

Mehmet Ergül “ Ben İstanbul’da oturuyorum. Ama burada çok güzel ve verimli bir toprak var. İki yıl önce gelip buralara bir şeyler yapmak istedim. Burası bir mezra ve köye çok uzak olduğu için elektrik verilemedi. Belli bir abone talebi olması halinde elektriği getiriyorlar.Ama yeri ulaşıma çok yakın ve güzel bir konumda.

Ben mecburiyetten arayışa girdim ve elettiğimi iki kaynaktan temin etmeye başladım. Bunlardan biri güneş paneli, diğeri de rüzgâr enerjisi. Bilindiği gibi buralarda rüzgâr hiç eksik olmaz. İki kaynaktan toplanan elektrik özel akülerde depolanarak tüm ihtiyaçlarımızı gideriyor. Anlayacağınız bir evin tün elektrik ve elektronik cihazları yanında, sulama için pompa, spiral, kaynak makinesi gibi tüm aletlerini de çalıştırıyoruz.

Tabi, sağlık açısından buraların havası bir başka. Her yıl gelip sekiz ay kadar kalıyorum. Bu arada 10-15 kiloda veriyorum. Eğer Biraz komşularım oluşursa buralarda hep kalırım” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 266
Bu Ay : 1001
Toplam : 1001

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom