22 Mayıs Türkiye Gündemi

22 Mayıs 2013 Türkiye Gündemi

22 Mayıs Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Başbakan Erdoğan’ın programı

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 13.00’da Suudi Arabistan veliaht prensi Başbakan Birinci Yardımcısı ve Savunma Bakanı Salman bin Abdülaziz Al Suud ile Resmi Konut'ta görüşecek, saat 15.30’da Belçika Başbakan Yardımcısı, İçişleri ve Fırsat Eşitliği Bakanı Joelle Milquet'i kabul edecek, saat 17.00’da partisinin MKYK toplantısına başkanlık edecek.

TBMM gündemi

- TBMM Genel Kurulu'nda, saat 14.00’de Türkiye Petrol Kanunu Tasarısı ele alınacak.
- Adalet Komisyonu, saat 10.30’da İstanbul Tahkim Merkezi Kanunu Tasarısı'nı görüşecek.
- KİT Komisyonu, İller Bankası Genel Müdürlüğü ile Türkiye Emlak Bankası AŞ'nin 2011 yılı hesaplarını denetleyecek.
- Çözüm Sürecinin Değerlendirilmesi Araştırma Komisyonu, saat 14.15’de Prof. Dr. Erol Kurubaş'ı dinleyecek.
- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, saat 14.00’de Türk Petrol Kanunu Tasarısı'nın Genel Kurul'daki görüşmelerine katılacak.
- CHP Konya Milletvekili Atilla Kart saat 11.00’de, MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri saat 11.30’da, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, basın toplantısı düzenleyecek.

Başbakan yardımcıları ve bakanların programı

- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, saat 12.15’te Irak Alimler Konseyi Başkanı ve beraberindeki heyetle Dışişleri Bakanlığı Konutu’nda görüşecek.
- Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, saat 20.00’da Hilton Otel’de Ekonomi Muhabirleri Derneği 5. Altın Kalem Ekonomi Basını Başarı Ödülleri Töreni'nde bulunacak.
- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, saat 10.00’da 2013-2017 Stratejik Plan, tarımın makro göstergeleri ve 2023 tarım vizyonunu düzenleyeceği basın toplantısıyla açıklayacak.
- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, 11.00’da TÜBİTAK’ın ortaöğretim öğrencileri arasında düzenlediği 44. Araştırma Projeleri Yarışması’nda finale kalan 202 projenin sergileneceği stantları gezecek.
- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, saat 19.00’da Keçiören Belediyesi’nin düzenlediği Doğu Anadolu Bölgesi Kültür ve Sanat Festivali etkinliklerine katılacak.
- Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat Kılıç, saat 12.30’da Conrad Hotel’de İstanbul 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları adaylığı resmi sponsorları ve Türkiye’nin önde gelen diğer iş adamları ile öğle yemeğinde bir araya gelecek.
- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, saat 09.00’da Çırağan Sarayı’nda 1. Finansal Okuryazarlık ve Erişim Zirvesi’ne, saat 10.00’da Dedeman Otel’de İstanbul AB'ye Hazırlanıyor Projesi Şehir Eşleştirme Programı Çalıştayı’na katılacak. Bağış, saat 14.30’da Avrupa Birliği Bakanlığı Ortaköy Ofisi’nde Basın İlan Kurumu Başkanı Mehmet Atalay’ı kabul edecek, saat 16.00’da Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda 2. Liseler arası Kısa Film Yarışması Ödül Töreni’ne katılacak, saat 19.30’da Les Ottomans Otel’de Avrupa Azerbaycan Topluluğu’nun Türkiye Ofisi’nin resmi açılış törenine katılacak.
- Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, saat 09.30’da İstanbul'da Hilton Convention Center’de OYDER Otomotiv sektörünün geleceği “Gelişim İçin Değişim kongresine katılacak.
- Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, saat 10.00’da Haliç Kongre Merkezi’nde İstanbul Uluslararası Katı Atık, Su ve Atıksu Kongresi’ne katılacak.
- Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, saat 10.00’da Haliç Kongre Merkezi’nde İstanbul Uluslararası Katı Atık, Su ve Atıksu Kongresi’ne katılacak, saat 15.00’da İTÜ- Ayazağa Kampüsü’nde İTÜ Fahri Doktora Takdimi törenine katılacak, saat 17.00’da İTÜ- Ayazağa Kampüsü’nde İTÜ Ulusal Membran Teknolojileri Araştırma Merkezi Açılış törenine katılacak.

Siyasi partilerin faaliyetleri

- CHP MYK, saat 13.00’da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanacak.
- BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, saat 11.00’da “Katılımcı Ülke ve Akraba Toplulukları Aşıkları”nda oluşan 20 kişilik heyeti kabul edecek.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret

- Beşinci Cumhurbaşkanı merhum Cevdet Sunay, saat 10.00’da Devlet Mezarlığı’ndaki kabri başında düzenlenecek törenle anılacak.
- Almanya Büyükelçisi Eberhard Pohl, saat 15.00’da “S.S Kozadan İpeğe Ev Eksenli Kadınlar Kooperatifi”ni ziyaret edecek.
- UNICEF Türkiye Temsilcisi Dr. Ayman A. Abulaban ve Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, saat 11.00’da “Suriye İnsani Yardım Operasyonu” kapsamında işbirliği protokolü imzalayacak.
- Emniyet Genel Müdürlüğü, saat 14.30’da 2013 yılı Hizmetiçi Eğitim Planı çerçevesinde düzenlenen Yabancı Dil Eğitim Kursu’nu başarıyla tamamlayan personeller için sertifika töreni düzenleyecek.
- “Afşin-Elbistan Doğalgaz Boru Hattı Arazi-Etüt, Harita ve Kamulaştırma/Mühendislik İşi” ihalesi için fiyat teklifleri, saat 14.00’da BOTAŞ Genel Müdürlüğü’nde açılacak.
- Makine ve Kimya Endüstrisi bünyesinde kurulan “Sanayi ve Teknoloji Müzesi”nin açılışı, saat 16.00’da yapılacak.
- Yurt dışından ithal edilen korneaların nakledildiği ilk hastalar ve bu korneaları nakleden ekip, saat 11.00’da Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde basın toplantısı düzenleyecek.
- KESK üyeleri, saat 18.00’da Ankara'da Yüksel Caddesi’nde “Tutuklu KESK üyelerinin serbest bırakılması için” oturma eylemi ve basın açıklaması yapacak.
- “XI. Teknoloji Ödülleri” tanıtım toplantısı, saat 09.00’da Grand Hyatt Otel’de yapılacak. Toplantıya TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak, TTGV Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Ultav ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz katılacak.
- Mavi Marmara davası saat 09.30’da Yeni Yüzyıl Üniversitesi Konferans Salonu’nda ''Uluslararası Hukuk, Tazminat ve Ceza Hukuku açısından Mavi Marmara Olayı'' adı ile düzenlenecek bir konferansla tüm hukuki yönleriyle ele alınacak.
- 11. Türkçe Olimpiyatları ve Kültür Şöleni, saat 10.00’da Atatürk Olimpiyat Stadı’nda yapılacak basın toplantısı ile başlayacak.
- “Probase World Cup’ yarışması İstanbul ayağı saat 11.00’da İstanbul Sapphire’de yapılacak.

SPOR GÜNDEMİ
------------------------
- 51. Ziraat Türkiye Kupası finalinde Fenerbahçe ile Trabzonspor, saat 20.45’te Ankara 19 Mayıs Stadı'nda karşılaşacak.
- Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, saat 11.00’de basın toplantısı düzenleyecek.
- Garanti TSB Süper Lig Play-Off Final Grubu altıncı ve son maçları oynanacak. Daha önce şampiyonluğu garantileyen Galatasaray maç sonunda kupasını alacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 751
Bu Ay : 4549
Toplam : 4549

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom