10 Şahsiyet 10 Değer

Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri tarafından “10 Şahsiyet 10 Değer” projesi için 4 lisede daha sunum yapıldı.

10 Şahsiyet 10 Değer Malatya Eğitim

Malatyalı ünlülerin hayatlarını ve eserlerini tanıtmak, onlarla özdeşleşmiş değerleri aktarmak amacıyla hazırlanan, "10 Şahsiyet 10 Değer" projesi kapsamında Battalgazi-Kahramanlık; Niyazi Mısri-Adalet; Eflatun Cem Güney-Sevgi, Fahri Kayahan -Sanat; Hamit Fendoğlu-Yiğitlik; Fethi Gemuhluoğlu-Dostluk; Asım Orhan Barut-İlim; Eşref Bitlis-Azim ve Cesaret; İsmet İnönü-Nezaket; Turgut Özal-Tecrübe ve Hizmet olarak anlatılıyor.

Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyesi Enes Çolak, Battalgazi’nin hayatı hakkında kısa bir bilgilendirme yaptıktan sonra “Battalgazi sadece ülkemizde değil, dünya genelinde de kahramanlıkları ile tanınmış bir isimdir” ifadelerini kullandı.
Gençlik Meclisi üyesi Merve Özcan, halen birçok eserinin dilden dile dolaştığı Fahri Kayahan’ın gençlik yıllarından itibaren örnek kişiliğiyle daima seçkin bir duruş sergilediğini belirterek, onun yaşamı boyunca içki ve sigara kullanmadığının altını çizdi.

Masalcı Baba lakabı ile tanınan Eflatun Cem Güney hakkında bilgi veren Gençlik Meclisi üyesi Ruhi Aktürk, “Güney, hem bir eğitimci, hem bir yazar, hem bir yayıncı kimliğine sahip bir isimdir” dedi.

Gençlik Meclisi üyesi Cemil Coşan, İsmet İnönü hakkında genel bir bilgilendirme yaparak, Milli Şef unvanına sahip İsmet İnönü’nün 16 Yıl 4 ay süre ile Türkiye de Cumhuriyet tarihinin en uzun süreli başbakanlık yapmış kişisi olduğunu vurguladı.

Gençlik Meclisi Mustafa Akyıldız, “10 değer 10 Şahsiyet” projesi kapsamında sunumlarının devam edeceğini belirtti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 586
Bu Ay : 1321
Toplam : 1321

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom