Gazi ve Medya Mensupları TOKİ İhalesi

Türkiye Muharip Gaziler Derneği (TÜMGAZİDER) Malatya Şube Başkanı Bayram Akdemir, Denizli ziyaretleri ve konutlar hakkında bilgi verdi.

Gazi ve Medya Mensupları TOKİ İhalesi Malatya Haber

Akdemir, dernek yöneticileriyle birlikte yaptığı basın açıklamasında, Beydağı bölgesinde gaziler ve medya mensuplarına TOKİ tarafından yaptırılacak olan konutlar hakkında da bilgi aktardı. Akdemir, “Bildiğiniz gibi Türkiye Muharip Gaziler Derneği ile Gazeteciler Cemiyetinin TOKİ tarafından yaptırılacak olan 441 adet konutun ihale aşaması tamamlanmış, ihaleyi üstlenen KOM YAPI A.Ş firması ile TOKİ İhale dairesi başkanlığı 14 Mayıs 2013 tarihinde inşaat sözleşmesini imzalamışlardır.

İnşallah önümüzdeki günlerde TOKİ inşaat projesini yapımcı firmaya teslim ettiğinde inşaata başlanacaktır. İmza aşamasından sonra inşaata başlaması bir aylık suredir. Tüm üyelerimizin bilgilerine sunarım. İnşaat firmasıyla görüşmelerim devam etmekte olup, temel atma töreni için ortak bir tarih belirlenmesi için ricada bulundum. Amacım temel atma törenini devlet yetkileriyle atmamız bu konuda firma yetkilileri görüştüm. Konuyu yönetim kurulunda görüşüp bana döneceklerini belirttiler. İnşallah en kısa zamanda inşaata başlanıp gazilerimiz konutlarına kavuşacaklardır” dedi.

Akdemir, 14-18 Mayıs 2013 tarihleri arasında Denizli Belediyesi ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Denizli Şube Başkanının daveti üzerine genel merkez dahil olmak üzere 66 il şube başkanıyla 15 Mayıs 2013 tarihinde kutlanan Denizli Milli Mücadele kutlamalarının 94 yılı programına katıldıklarını söyledi. Aldemir, "Yunanlıların İzmir’i işgal etmesiyle o dönem Denizli Müftüsü olan rahmetli Müftü Ahmet Hulusi Efendi, 15 Mayıs 1919 günü Milli Mücadeleyi başlatan fetvasıyla Denizli halkını mücadeleye çağırmıştır.

94 yıl evvel rahmetli Müftü Ahmet Hulusi Efendinin Denizli halkına yaşattığı milli ruhu Denizli Belediye Başkanı Sayın Osman Zolan da bizlere o günü tekrar yaşatarak Malatya halkına ve Belediye başkanımıza selam ve sevgilerini iletmemi söyledi. Bizlere gösterdiği misafirlikten dolayı kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır. Ben de Malatyalı gazilerimizi en iyi bir şekilde temsil edebilmişsem ne mutlu bana” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 192
Bu Ay : 7338
Toplam : 7338

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom