Yeşilyurt'ta TÜBİTAK Bilim Fuarı

Malatya’nın Yeşilyurt İlçesi Kolukısa Anadolu Lisesi’nde TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlendi.

Yeşilyurt'ta TÜBİTAK Bilim Fuarı Malatya İlçe

Bilim Fuarı, Gündüzbey Belediye Başkanı Hüseyin Selçuk, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ramazan Demirhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Yıldırım, şube müdürleri, daire amirleri ve diğer okul idarecilerinin katılımıyla gerçekleşti.
Kolukısa Anadolu Lisesi Müdürü Haşim Özkan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Yıldırım’ın konuşmalarının ardından Kolukısa Anadolu Lisesi’nde 2012-2013 eğitim öğretim yılında futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, satranç ve tekvando branşlarında başarı gösterip dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Turgut Özal Özel Eğitim Ortaokulu ve Mesleki Eğitim Merkezi-Turgut Özal Özel Çocuklar Spor Kulübü öğrencileri kısa süreli bir futbol gösterisi sundular.
Sergi açılışı protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi.

Sergi ve standlar beğeniyle gezilip öğrencilerden projeleriyle ilgili bilgiler alındı. Okulun öğrencileri aynı zamanda müzik dinletisi sunarak katılımcılara eğlenceli bir hava yaşattılar.

Ülke çapında 1000, Malatya ilinde 15 okulun katıldığı bu fuara, Yeşilyurt ilçesinde Kolukısa Anadolu Lisesi dahil edildi. Okulda 18 öğretmen, 60 öğrenci, 31 proje üzerinde çalışarak Yeşilyurt ilçesini bu etkinlikte başarıyla temsil ettiler.
Yeşilyurt Milli Eğitim Müdürü Hasan Yıldırım yaptığı konuşmada, “Günümüzde nitelikli insan gücü yetiştirmek, gelişmiş ülkelerin eğitim politikalarının en önemli ve vazgeçilmez hedefidir.

Ülkemizde, 21. Yüzyılın teknolojisi ile donanmış geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek için; Milli eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan protokol kapsamında; Bilim ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesini teşvik etmek, Öğrencilere bilimsel proje yapma ve paylaşma konusunda yeni ortam ve olanaklar sağlamak, Öğrenciler üzerindeki yarışma baskısını ortadan kaldırarak, bilimin eğlenceli tarafını ön plana çıkarmak amacıyla Kolukısa Anadolu Lisesinde birinci bilim fuarının açılmasında emeği geçen yönetici, öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 95
Bu Ay : 1663
Toplam : 1663

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom