Kiraz Zararlısı Seminerine Davet

Yeşilyurt Ziraat Odası Başkanı Doğan Solmaz, Yeşilyurt ilçesinde dalbastı kirazında bu yıl tahmini rekolteyi 800 ton civarında beklediklerini belirterek, kiraz sineğine karşı mücadele başlattıklarını söyledi.

Kiraz Zararlısı Seminerine Davet Malatya İlçe

Gazeteciler Cemiyeti’nde, Sarıcıoğlu Mahallesi Muhtarı, aynı zamanda kayısı üreticisi olan Şinasi Sucu ile birlikte basın açıklaması yapan Doğan Solmaz, kiraz sineğine karşı mücadele ile kabuk kurdu olarak bilinen erik koşnili hastalığı ile mücadele hakkında bilgi aktardı.

Malatya Ziraat Odası’nın kapanması nedeniyle koordinatör Ziraat Odası olarak görevi yapan Yeşilyurt Ziraat Odası Başkanı Doğan Solmaz, dünyaca meşhur dalbastı kirazının yetiştirildiği Yeşilyurt’ta kiraz sineğine karşı ilaçla mücadeleyi başlattıklarını bildirdi. Yağış nedeniyle kiraz sineğine karşı mücadelenin geciktiğini söyleyen Solmaz, bu konuda gerek ilçe tarım gerekse odalarından ayrıntılı bilgi alınabileceğini ifade etti.

Kiraz, Erik, Şeftali ve kayısı ağaçlarında görülen kurdu olarak bilinen erik koşnili hastalığı ile mücadele konusunda ise 17 Mayıs Cuma günü Malatya Kongre ve Kültür Merkezi’nde saat 14,30’da eğitim verileceğini bildiren Doğan Solmaz, üreticileri bu toplantıya davet etti.

Bu yılki tahmini kayısı rekoltesi hakkında konuşan Solmaz, “İlçemizde dalbastı kirazı normal tutarsa bin 500 ton olur. Ancak bu yıl ilkbaharda yaşanan don nedeniyle tahmini rekolteyi 800 ton civarında bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 6
Bu Ay : 1859
Toplam : 1859

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom