Yıldırım'dan Çözüm Süreci Açıklaması

Memur-Sen Malatya İl Temsilcisi Kerem Yıldırım,”Çözüm sürecinde, çatışmanın dilini değil çözümün dilini kullanmalarını istiyoruz” dedi.

Yıldırım'dan Çözüm Süreci Açıklaması Malatya Siyaset

Sendika binasında yaptığı basın açıklamasında çözüm sürecine temas eden Memur-Sen Malatya İl Temsilcisi Kerem Yıldırım, “Memur-Sen olarak, Akan kanın durması için çözüm sürecine olan desteğimiz aynı kararlılıkla devam etmektedir.

Gerek Genel Başkanımızın Türkiye geneline yayılan toplumla buluşmalarında, gerekse yapılan anketlerde, sürece desteğin bazı bölgelerde yüzde 90’ların üzerine ulaşırken, Türkiye geneli itibarıyla da yüzde 75’ler seviyesine yükseldiğini görüyoruz. Bu durum, çözüme kendi iç dinamikleriyle ulaşacak güçlü ve kararlı Türkiye fotoğrafıdır.
Memur-Sen olarak, Türkiye 30 yıldır yaşadığı terör sorunundan yerli bir dille ve milli birlikle kurtulacak tarihi ve kültürel birikime sahip olduğuna inanıyoruz. Toplumda, sorunun bitmesi noktasında ortak iradenin çözüme ulaşacak şekilde mevcut olduğunu biliyoruz.

Türkiye’nin yeniden inşası ve millet iradesinin hakim olması, insanı, insan onurunu, insan hak ve özgürlüklerini esas alan, farklılıkları zenginlik olarak gören, hiçbir etnik kimliği öteki ya da asli kimlik ilan etmeyen yeni anayasanın yapım ve yazım süreci daha fazla gecikmeden tamamlanmalıdır.

Çözüm süreci ve bu kapsamda yürütülen çalışmalar, yeni anayasa süreci için engel haline getirilmemeli aksine kalıcı çözüm için yeni anayasa ivedilikle hayata geçirilmeli ve her bireyin “benim anayasam” diyebileceği bir metin bir an önce milletin onayına sunulmalıdır” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’nin bugününe yön verenler, siyasetçiler, sivil toplum liderleri, kanaat önderleri, akademisyenler, yazarlar, düşünürler, sanatçılar kısaca herkes; özgür, sivil, demokratik, sosyal hukuk devletini gerçek anlamıyla hayata geçirmiş, kardeşliği, birliği, huzuru, refahı sağlamış bölgesinde lider, dünya ölçeğinde küresel aktör bir Türkiye’yi gelecek kuşaklara miras bırakmak hedefiyle hareket etmelidir.

Memur-Sen, bu hedefle çözüme paydaş olmakta, akil insanların çabalarını desteklemekte, yeni anayasa konusunu önemsemekte ve milletin verdiği milli görevi layıkıyla yerine getirme arzusuyla hareket etmektedir” diyen Yıldırım, açıklamasına özetle şöyle tamamladı:

“Son olarak şunu ifade edelim. Çözüm sürecinin lehinde ve aleyhinde olan tüm bireylerin, örgütlerin, siyasi partilerin, liderlerin dikkat etmesi gereken önemli bir husus; çatışmanın dilini değil çözümün dilini kullanmaları, terörün bitmesine yönelik önerilerini raporlarla, açıklamalarla kamuoyuyla şiddet ve hakaret içermeyen bir dille paylaşmalarıdır. “

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 850
Bu Ay : 15026
Toplam : 15026

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom