10 Şahsiyet 10 Değer Anlatılıyor

Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından başlatılan ve merkez liselerde yürütülen “10 Şahsiyet 10 Değer” projesi kapsamında Malatya’da tarihi, sosyal ve kültürel anlamda iz bırak şahsiyetler anlatılmaya devam ediyor.

10 Şahsiyet 10 Değer Anlatılıyor Malatya Kültür-Sanat

Bu kapsamda Gençlik Meclisi üyeleri Abdulkadir Eriş Güzel Sanatlar Lisesi,  İmam Hatip Lisesi, Atatürk Anadolu Sağlık. Meslek Lisesi ve Cumhuriyet Lisesinde sunumlarını gerçekleştirdi.

Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu üyeleri Duygu Merve Yağış ve Ayşegül Çakır’ın yapmış olduğu sunumlar öğrenciler ve okul idarecileri tarafından memnuniyetle izlendi.

Duygu Merve Yağış’ın slaytlar eşliğinde yapmış olduğu sunumda Malatya’nın ünlü mutasavvıfı Niyazi Mısri’yi anlatırken, onun doğruyu söylemekten kaçınmadığını ve bunun için zaman zaman yönetim ile restleştiğini vurguladı.

Ayşegül Çakır ise Turgut Özal’ın memleket sevdası ile dolu bir insan olduğunun altını çizerek, “Turgut Özal reformcu ve yenilikçi bir insandı” dedi.

Yapılan sunumlar sonunda öğrenciler merak ettikleri soruları gençlere yönelttiler. Program sonunda Kent Konseyi tarafından çıkarılan İzbırakanlar kitabı okul kütüphanelerine hediye edildi.

Genel Sekreterlikten yapılan açıklamaya göre Haziran ayında yapılan sunumlar ve “İzbırakanlar” kitabı doğrultusunda liseler arası bilgi yarışması düzenleneceği belirtildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 597
Bu Ay : 3081
Toplam : 3081

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom