SODES Kampasamında Gezi

Malatya’nın Yazıhan İlçesi Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün (SODES) kapsamında hazırladığı, Malatya Valiliği ve Kalkınma Bakanlığı’nın kabul ettiği “Gezsem Anadolu’yu Projesi” çerçevesinde gezi gerçekleştirildi.

SODES Kampasamında Gezi Malatya Haber

Denizli ve İzmir’deki tarihi ve turistik yerleri gezen öğrenciler, geziden memnun kaldı. Teleferikle Akropolis’e çıkıp manzaranın keyfini çıkaran Fethiye Ortaokulu 7.sınıf öğrencisi Şebnem Şatır, köyünden bu kadar uzağa ilk defa gittiğini, teleferiğe ilk defa bindiğini, ilk defa deniz gördüğünü ve bu geziyi hiç unutamayacağını söyledi.

Sürür Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Özge Eriş, ulaşım ve konaklamanın güzel olduğunu, sazlı sözlü eğlenceli bir gezi olduğu için hem öğrencilerin hem de gözetmenlerin stres attıklarını, birçok çocuğun ilk defa deniz gördüğünü, vapura ve teleferiğe ilk defa bindiğini, hayvanat bahçesine ilk defa gittiğini ve çocukların çok mutlu döndüklerini belirtti.
Daha önce İstanbul ve Çanakkale’nin tarihi, kültürel ve turistik yerlerini proje kapsamında öğrencilerle birlikte gezdiklerini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Fethulla Taylan, bu geziye Fethiye Ortaokulu, Durucasu Ortaokulu ve Sürür Abdurrahman Serttaş Ortaokulu’ndan 46 kişinin katıldığını söyledi. Gezilen yerlerin ve organizasyonun güzel olduğunu söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Fethulla Taylan, Haziran ayının 10-14’ü arası Doğu Karadeniz gezisini gerçekleştirip projeyi bitireceklerini ifade etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 262
Bu Ay : 780
Toplam : 780

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom