Engellileri Tiyatro İle Anlattılar

Malatya’da, öğrenciler tarafından “Engelliler Haftası” dolayısıyla düzenlenen etkinlikle, farkındalık oluşturmaya çalışarak sosyal sorumluluğa katkı verdiler.

Engellileri  Tiyatro İle Anlattılar Malatya Kültür-Sanat

Malatya’da, öğrenciler tarafından “Engelliler Haftası” dolayısıyla düzenlenen etkinlik büyük alkış aldı. 
10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Turgut Özal İlköğretim Okulu ve İş Okulu ile Özel İbrahim Yücel Okulları tarafından etkinlik düzenlendi.

Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte açılış konuşmasını yapan Turgut Özal İlköğretim Okulu ve İş Okulu Müdürü Ahmet Yılmaz, “Ülkemiz nüfusunun yüzde 12’sini oluşturan engelli bireylerin hayatını daha rahat sürdürebilmeleri, kendi ayakları üzerinde durabilmeleri ve ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri toplum olarak engellilere verdiğimiz öneme bağlıdır. Sosyal sorumluluk gereği olarak Özel İbrahim Yücel Okullarının, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nün etkinliğimize destek olmaları farkındalık adına atılmış bir adımdır. Engelli insanlara verdiğimiz önemin en önemli göstergesi de engellilere sunduğumuz özel eğitim hizmetidir. Her insanın eğitimi önemlidir ancak engellilere verilen özel eğitim daha da önemlidir” dedi.

Yılmaz’ın konuşmasının ardından Turgut Özal İlköğretim Okulu ve İş Okulu ile Özel İbrahim Yücel Okulları öğrencileri etkinlik kapsamında hazırladıkları gösterileri sundu. Kendilerini izlemeye gelenlerden büyük alkış alan öğrenciler, kimi zaman duygulandırdı kimi zaman ise güldürdü.

Etkinlik, gecenin hazırlanmasında emeği geçenlere plaketlerinin takdiminin ardından sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 172
Bu Ay : 8231
Toplam : 8231

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom