15 Mayıs Türkiye Gündemi

15 Mayıs 2013 Türkiye Gündemi

15 Mayıs Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Gül’ün programı

- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saat 10.10’da Bosna-Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Başkanı Nebojşa Radmanoviç, Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Üyesi Zeljko Kornsiç, Bosna-Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Üyesi Bekir İzetbegoviç ve Sırbistan Cumhurbaşkanı Tomislav Nikolic’i Çankaya Köşkü’nde karşılayacak. Gül, saat 10.20’de konuk Cumhurbaşkanları ile fotoğraf çekime, saat 10.30’da Üçlü Balkan Zirvesi Genel Katılımlı Oturumuna, saat 12.00’da Zirve Sonuç Bildirisinin açıklanmasına ve ortak basın toplantısına katılacak. Cumhurbaşkanı Gül, saat 12.30’da konuk Cumhurbaşkanları onuruna öğle yemeği verecek, saat 16.00’da Bosna-Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Başkanı ve üyeleri ile görüşecek, saat 17.15’te Sırbistan Cumhurbaşkanı Tomislav Nicolic ile görüşecek.

TBMM Başkanı Çiçek’in programı

- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Slovenya temasları kapsamında Slovenya Başbakanı Alenka Bratusek ve Ulusal Konsey Başkanı Mitja Bervar ile görüşecek. Çiçek, beraberindeki heyetle Belçika'ya gidecek.

Başbakan Erdoğan’ın programı

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Washington'da Türk-Amerikan Kültür ve Toplum Merkezi inşaatını ziyaret edecek.

TBMM gündemi

- TBMM Başkanvekili Mehmet Sağlam, saat 11.00’de Burkina Faso Millet Meclisi Başkan Yardımcısı Lorcendy Traore ile görüşecek. 
- TBMM Genel Kurul'da saat 14.00’te varlık barışının da yer aldığı "Torba Kanun" tasarısı görüşülecek.
- TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, alkol ve tütün tüketimi ve satışını da yeniden düzenleyen "Torba Kanun" teklifini ele alacak
TBMM KİT Komisyonu, Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ'nin 2010-2011, Şeker Kurumu Başkanlığının ise 2011 yılı hesaplarını denetleyecek.
- TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu saat 11.00’de Patent Kanunu Tasarısı'nın görüşmelerine devam edecek.
- Bağımsız İstanbul Milletvekili Abdullah Levent Tüzel saat 11.00’de, MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri saat 11.30’da, BDP Grup Başkanvekili İdris Baluken saat 12.30’da, CHP İstanbul Milletvekili Celal Dinçer saat 13.00’da basın toplantısı düzenleyecek.

Başbakan yardımcıları ve bakanların programları

- Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, saat 10.00’da TİKA Koordinasyon Toplantısı’na katılacak.
- Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, saat 09.30’daSheraton Otel’de gerçekleştirilecek “Sağlık Yönetiminde İnovasyon ve Sinerji Sempozyumu”na katılacak.
- Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, saat 12.30’da İspanya Tarım Bakanı Miguel Arias Canete ile görüşecek, saat 13.15’te konuk Bakan ile tarım alanında işbirliği anlaşması imzalayacak ve ortak basın açıklaması yapacak.
- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, saat 15.15’te İspanya Tarım Gıda ve Çevre Bakanı Miguel Arias Canete ile görüşecek.
- Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, saat 14.00’da Şeyh İzzettin Türbesi’nin açılışına katılacak.
- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, saat 11.30’da “Aile Akademi Evi”nin açılışına katılacak.
- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, saat 11.00’da Rixos Otel’de gerçekleştirilecek TESK ve Türk Telekom İşbirliği Protokol İmza Törenine katılacak.
- Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, saat 10.00’da Gençlik Haftası dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret edecek.
- Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, saat 10.00’da Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi’nde Avrasya’da Türk Dili ve Tarihi Eğitimi Uluslararası Sempozyumu’na katılacak.

Siyasi partilerin faaliyetleri

- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, saat 19.30’da 21. Yüzyıl ve Türkiye Vizyonu Konferansı'nda konuşma yapacak.
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Bursa'da temaslarda bulunacak.
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, saat 11.00’da partisinin Reyhanlı'daki incelemelerine ilişkin basın toplantısı düzenleyecek.
- CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ve partililer, saat 11.00’da Kadıköy Şehremini Binası Önü’nde “Gençlik Ve Demokrasi Duvarı”nın açılışını yapacak.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret

- Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Mustafa Lakadamyalı, saat 20.00’da KKTC’nin 30’uncu yılı etkinlikleri çerçevesinde “Misafir Odası Solistleri Konseri” düzenleyecek.
- Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu ve Keçiören Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği “Down Sendromlular Türkiye Yüzme Şampiyonası” saat 09.30’da Etlik Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilecek.
- Sosyal Güvenlik Haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde, saat 14.30’da SGK Balgat binasında Ünlü Şair Ahmet Selçuk İlkan’ın katılacağı “Şiirden Şarkılara” adlı müzikli şiir dinletisi gerçekleştirilecek.
- Türkiye İstatistik Kurumu, saat 10.00’da şubat ayı hanehalkı işgücü istatistiklerini açıklayacak.
- Ankara Kalkınma Ajansı tarafından, saat 09.30’da Holiday Inn Ankara Otel’de Türkiye’de verilen mali destekler konusunda bilgilendirme toplantısı düzenlenecek.
- Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nun desteği ve Perakende Ekipman ve Teknolojileri Bilgi Platformu’nun katkıları ile gerçekleştirilecek “Market Ekipman ve Teknolojileri Konferans” dizisinin Ankara ayağı, saat 15.00’da Ramada Otel’de yapılacak.
- Türk Hava Kurumu, saat 11.00’da Cebeci Şehitliği’nde şehitleri kabirleri başında anacak.
- Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu, saat 09.30’da Ritz Carlton Hotel’de sektörün 2012 envanteri ile sektörel verileri açıklayacak.
- Mavi Marmara Davası’nın avukatları saat 11.00’de Topkapı Akgün Hotel’de basın toplantısı düzenleyecek.
- NEKBE Günü Platformu, saat 12.00’da İsrail’in Levent’teki Konsolosluğu önünde eylem yapacak.

SPOR GÜNDEMİ
-----------------------------
- UEFA Avrupa Ligi finalinde Portekiz’in Benfica takımıyla İngiltere’nin Chelsea takımları arasında Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da saat 21.45’te karşılaşacak.
- Spora Işık Tutanlar Ödül Töreni’nde sporun önde gelen isimlerine ödülleri verilecek.
- Galatasaray, Trabzonspor maçı hazırlıklarını sürdürecek.
- Beşiktaş, Kayserispor maçı hazırlıklarını sürdürecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 739
Bu Ay : 6823
Toplam : 6823

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom