Kurucuova'da Kuru Fasulye Şenliği

Malatya’da, kuru fasulye şenliği düzenlenip, açılış töreni gerçekleştirildi.

Kurucuova'da Kuru Fasulye Şenliği Malatya İlçe

Doğanşehir ilçesi Kurucaova Belediye Başkanı tarafında yapılan Belediye Kültür Evi'nin açılışına, Vali Vasip Şahin, Doğanşehir Kaymakamı Mehmet Soğukpınar, AK Parti Milletvekilleri Ömer Faruk Öz, Cemal Akın ve Mustafa Şahin, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, DSİ Malatya Şube Müdürü Mehmet Elbostan, Doğanşehir Belediye Başkan Vekili, Hüseyin Buğday, belde Belediye Başkanları, Esnaf Kefalet Bölge Başkanı İsmet Bayram, AK Parti il Başkanı Bülent Tüfenkçi, iş adamları Vahap Küçük, Bülent Özdemir, dernek başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kalabalık halk katıldı.

Kurucaova'da yapılan 2 bin kişilik Kültür ve Konferans salonunun açılışından sonra davetlilere Kuru fasulye ikramı yapıldı.

Kurucaova Belediye Başkanı Mehmet Karakaş yaptığı açış ve selamlama konuşmasından sonra AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk bir konuşma yaptı. Faruk, "Kurucaova Belediye Başkanımız sayın Mehmet Karakaş büyük hizmetlere imza atmış değerli bir belediye başkanımızdır. O belediyelerin kapanmasına aldırmayarak hizmetlerine devam ediyor. Bu güzel tesisi kazandırdıkları için teşekkür etmek isterim. Sayın belediye başkanımın uzun süreden beridir takip ettikleri kapalı sulama projesi kapsamında 1 trilyon 316 milyar liralık kapalı sulama projesi onaylandı yakında Kurucaovalılara kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise, Hatay’da meydana gelen saldırıyı kınadıklarını belirti. Türkiye’nin parçalanmasını isteyen dış güçlerin bu konuda harekete geçerek huzurumuzu bozmaya yönelik çalışmalar içerisinde olduğunu söyleyen milletvekili Şahin, halkın bu konuda hassas olmalarını o parçalamak bölmek isteyen bölücülere pirim verilmemesi gerektiği konusunda uyardı.

Daha sonra kürsüye gelen milletvekili Cemal Akın da, Kurucaova’nın fasulyesinin eskiden beri meşhur olduğunu söyledi.

Vali Vasip Şahin ise, “Kurucaova önümüzdeki bahar seçimlerinde belki tüzel kişiliğini kaybedecek. Ancak belediye hizmeti almaya devam edecekler. Burada güzel bir tesis yapılmış emeği geçen her kese teşekkür ederiz” dedi.

Daha sonra öğrenciler tarafında verilen müzik ziyafetinin eşliğinde kuru fasulye ikramına geçildi. Toplantı kuru fasulye ikramından sonra sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 639
Bu Ay : 7785
Toplam : 7785

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom