Boğaziçi Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Kuruldu

Boğaziçi Vakfı’nın hizmet binasının inşaatında Malatya’da faaliyet gösteren derneklerin üyelerine yemek verildi.

Boğaziçi Eğitim  Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Kuruldu Malatya Haber

Malatya Ferhadiye mahallesinde faaliyet gösterecek olan Boğaziçi Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı, 530 metrekare parsel ve 2800 metrekare kapalı alan ile tam bir kültür merkezi olarak hizmet verecek.

Boğaziçi Eğitim  Kültür ve Yardımlaşma Vakfı yetkilileri, Vakıf binasının inşaatında emek veren, desteklerini sürdüren hayırsever Malatyalılara ve Malatya’da faaliyet gösteren derneklerin üyelerine bir yemek verdi. Vakıf yetkilileri, inşaata yardım edenlere hem teşekkür etmek hem de inşaatın geldiği aşamayı göstererek yardımların akışını sürdürebilmek için böyle bir yemek verdiklerini ifade ettiler.

İnşaatı önümüzdeki eğitim sezonunda tamamlamayı hedeflediklerini belirten Vakfın kurucu başkanı Salih Büker  “Malatya’da insanların kültürel faaliyetlerini rahat bir şekilde yapabilecekleri bir merkeze ihtiyaç vardı. Biz de böyle bir alana inşaat yaparak bu ihtiyaca cevap vermeye çalışacağız. Bina 2800 metrekare kapalı alana sahip. 400 kişilik konferans salonu, seminer salonu, dinlenme salonu, çeşitli toplantı salonları, komisyon salonları, mescit, yemekhaneden oluşan modern bir yapı inşa ediyoruz. Bugün burada emek ve katkısı olanlar yemekli davetle bir araya geldiler. Katkılarından dolayı herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

‘Yarım hurma ile de olsa kendinizi ateşten koruyunuz’

Yemekte konuşan Araştırmacı Yazar Ramazan Kayan, Türkiye’nin her ilinde böylesi güzel mekanların inşa edildiğine tanık olduğunu belirterek, “bu tür inşaatlara bir başlandı mı arkası geliyor. Yardım edeni, elvereni, omuz vereni bulunuyor. Hiç ummadınız yerlerden yardım elleri uzanıyor. Bu tür yerlerde aslolan yeni bir nesli inşa etmektir. Yoksa binaları inşa eden birileri bulunur. Bunun için de inşaatlarımız bir an önce bitsin ki nesilleri inşa sürecimiz de hızlansın” diyen Ramazan Kayan, ‘Yarım hurma ile de olsa kendinizi ateşten koruyunuz’ Hadis-i Şerifini okuyarak inşaatın devam edebilmesi için davetlilerden yardım etmelerini istedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 391
Bu Ay : 4091
Toplam : 4091

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom