14 Mayıs Türkiye Gündemi

14 Mayıs 2013 Türkiye Gündemi

14 Mayıs Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Gül’ün programı
- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saat 10.15’te Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nu Çankaya Köşkü’nde kabul edecek, saat 11.00’de Mısır Arap Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı İsam el-Haddad ve beraberindeki heyeti kabul edecek, 11.30’da eski Fransa Başbakanı Dominique de Villepin ve beraberindeki heyeti kabul edecek, saat 14.00’te Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı kabul edecek, saat 15.30’da veda ziyaretinde bulunacak Katar'ın Ankara Büyükelçisi Abdurrezzak el-Abdulgani'yi kabul edecek, saat 19.30’da Türkiye-Bosna Hersek-Sırbistan "Üçlü Balkan Zirvesi" çerçevesinde konuk cumhurbaşkanları onuruna verilecek akşam yemeğine katılacak.

Başbakan Erdoğan’ın programı
- Başbakan Erdoğan, saat 16.00’da ABD'ye gidecek. Erdoğan'a, ABD ziyaretinde Bakan Zafer Çağlayan ve Taner Yıldız eşlik edecek.

Bakanların ve bakan yardımcılarının faaliyetleri
- Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, saat 09.45’te Sırbistan Başbakan Yardımcısı ve İç ve Dış Ticaret ve Haberleşme Bakanı Rasim Ljajic ile Bosna Hersek Dış Ticaret ve Ekonomi Bakanı Mirko Saroviç bir araya gelecek. Üç ülke arasında, üçlü ticaret komitesi kurulmasına ilişkin deklarasyon imzalanacak.
- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, saat 09.00’da İSEDAK İzleme Komitesi Toplantısı'nın açılış konuşmasını yapacak, saat 16.00’da Mali Uluslararası Donörler Konferansı'na katılmak için Belçika'nın başkenti Brüksel'e hareket edecek.

TBMM gündemi
- AK Parti grup Toplantısı saat 11.15’te, CHP Grup Toplantısı saat 13.30’da, 
MHP Grup Toplantısı saat 10.30’da, BDPGrup Toplantısı saat 12.30’da başlayacak.
- TBMM Genel Kurulu’nda saat 15.00’te, RTÜK'teki boş üç üyelik için seçim yapılacak ve bazı uluslararası anlaşmaların onaylanmasına ilişkin tasarılar görüşülecek.
- Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu, saat 15.30’da Patent Kanunu Tasarısı'nı ele alacak.
- Çözüm Sürecini Değerlendirme Komisyonu, saat 15.15’te çalışma takvimini belirlemek üzere toplanacak.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından birincisi düzenlenen Altın Pars Uluslararası Gençlik Kısa Film Festivali’nin gala töreni, saat 19.30’da Rixos Otel’de yapılacak.
- Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, saat 10.00’da Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Başkanı Yusuf Çelebi ve Yönetim Kurulu Üyelerini kabul edecek.
- Ankara Ticaret Odası tarafından düzenlenen “Şimdi Kazanma zamanı” konulu mağaza yöneticileri konferansı, saat 13.00’da ATO Cogresium’da gerçekleştirilecek.
- Hazine Müsteşarlığı 10’ar yıl vadeli iki ihale ile 2 yıl vadeli bir tahvil ihalesi düzenleyecek
- Türkiye İstatistik Kurumu, saat 10.00’da 2011/2012 dönemine ilişkin bitkisel ürün denge tabloları ile 2013 birinci çeyrek kırmızı et üretimi istatistiğini açıklayacak.
- “BOTAŞ Doğalgaz Boru Hattı 3. RTU Temin ve Tesis Projesi İşi” ihalesi için fiyat teklifleri, saat 14.00’te BOTAŞ Genel Müdürlüğünde açılacak.
- Hisar dergisini anma toplantısı, saat 16.00’da Milli Kütüphane’de gerçekleştirilecek.
- Türk Keneşi (Konseyi), saat 15.00’te Diaspora İşlerinden Sorumlu Bakanlar ve Kuruluş Başkanları Toplantısı'nın ikincisini Marriott Otel’de gerçekleştirecek.
- Türk Tabipler Birliği üyeleri, saat 12.15’te basın toplantısı düzenleyecek
- Sinema ve ses sanatçısı Erol Büyükburç, Fatih Belediyesi Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi’nde saat 15.00’te, Yeşilçam Yıldızları Sinema Sohbetleri programının konuğu olacak.
- TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, TRT Tepebaşı Stüdyosu’nda saat 20.00’de, TRT Belgesel Günlerinin gala gecesine katılacak.

SPOR GÜNDEMİ
---------------------------------------------
- Galatasaray Kulübü, Türkiye Özel Sporcular Spor Eğitim ve Rehabilitasyon Derneği’ne (TÖSSED) destek verecek. Galatasaray Kulübü ve TÖSSED arasında saat 10.30’da Florya Metin Oktay Tesislerinde imzalanacak protokole; Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, TÖSSED Onursal Başkanı Dilek Sabancı, TÖSSED Başkanı Aydemir Karaer, Fatih Terim ve Galatasaraylı sporcular katılacak.
- Beşiktaş Jimnastik Kulübü ile taraftarın arasındaki aşkın ve bağlılığın ifadesi olan Kart 1903’ün lansmanı, saat 10.00’da İnönü Stadı Müze Kapısı’nda gerçekleştirilecek.
- Fenerbahçe günü izinli geçirecek.
- Beşiktaş, Kayserispor maçı hazırlıklarına saat 17.00'de basına açık yapacağı antrenmanla devam edecek. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 725
Bu Ay : 4282
Toplam : 4282

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom