Engelliler Haftası Yürüyüşü

Malatya’da, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle yürüyüş etkinliği düzenlendi.

Engelliler Haftası Yürüyüşü Malatya Yaşam-Sağlık

Malatya Engeliler Konseyi Genel Sekreterliği tarafından, engelliler haftası nedeniyle düzenlenen yürüyüş, Öğretmen Evi önünden başlayarak, İnönü Kapalı Çarşısı Meydanı’nda sona erdi.

Yürüyüşe Vali Yardımcısı Murat Çağrı Erdinç, Malatya Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Atay, Aile ve Sosyal Politikalar Malatya İl Müdürü Oktay Taş ve Malatya Engelliler Konseyi Genel Sekreteri Alim Yavuz’un yanı sıra İnönü Üniversitesi BESYO öğrencileri, engelli dernekleri ile vatandaşlar katıldı.

Yürüyüş sonrası bir konuşma yapan Malatya Vali Yardımcısı Murat Çağrı Erdinç, “Malatya, kendilerine destek veren, omuz veren gerçekten engelsiz vatandaşların desteğiyle Malatya’nın en işlek caddesi İnönü Caddesinde gördü ve seslerini duyma fırsatını haykırmış oldunuz. Bundan dolayı çok teşekkür ederim ve çok büyük mutluluk duyduğumu gerçekten ifade etmek isterim” dedi.

Erdinç, Malatya’da engellerin aşılması noktasında ciddi çalışmaların yapıldığına dikkat çekerek, “Gerçek engelli vatandaşlar, kendilerini engelsiz zanneden ama düşüncelerinde, beyinlerinde hakikaten engelsiz yurttaşlarımıza engelleri çıkartan, o engelleri kendi yaşantıları gibi onlara o imkanları sağlamayan engelli vatandaşlar yüzünden kaynaklanıyordu.

Yani aslında gerçek engelli sizler değilsiniz belki de bizleriz. Malatya’ya baktığımızda özellikle son yıllarda çok ciddi anlamda bir gelişme ve ilerleme görüyoruz. Tabi ki çok ciddi anlamda eksikliklerimiz var. Bunlar da inşallah en kısa sürede giderilecektir. En azından Malatya halkı, Malatya idarecileri bunun bilincindeler ve bu konuda çalışma yapmanın gayreti içerisindeler” diye konuştu.
Etkinlik, yapılan konuşmanın ardından sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 83
Bu Ay : 3881
Toplam : 3881

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom