Türkiye 2. Satranç Şampiyonası

Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Türkiye 2. Satranç Şampiyonası Malatya’da başladı.

Türkiye 2. Satranç Şampiyonası Malatya Spor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Satranç Federasyonu'nun birlikte organize ettiği, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Türkiye 2. Satranç Şampiyonası başladı.

Şampiyona kapsamında Malatya’ya gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Davut İmamoğlu, “Çocuklarımızın farklı ilerli görmesi, bu illerdeki arkadaşlarıyla tanışması ve kendi aralarında sosyalleşmeleri amacıyla bu turnuvayı düzenliyoruz. Buna benzer turnuvaları bakanlığımız kurulduktan sonra etkin bir şekilde yapmaya başladık.

Çocuklarımızın kendilerini ifade etme, öz güvenlerinin sağlanması açısından bu turnuvalar büyük önem taşıyor. Malatya İl Müdürümüze ve ekibine çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Malatya İl Müdürü Oktay Taş ise, ikincisi düzenlenen Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Türkiye Satranç Şampiyonasına ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydederek, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan ve bu yıl ikincisi gerçekleştirilen satranç şampiyonasına 31 ilden çocuklarımız katıldı. Buradaki temel amacımız sportif ve sosyal, kültürel etkinliklerle birlikte farklı illerden gelen çocuklarımızın kaynaşmaları ve farklı illeri tanımaları” diye konuştu.

Malatya Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürlüğü Satranç Merkezi’nde düzenlenen şampiyonada, 7 - 8 - 9 yaşlarındaki sporcular minikler kategorisinde, 10 - 11 - 12 yaşlarındaki sporcular ise küçükler kategorisinde mücadele ediyor. 3 gün sürecek olan şampiyona sonrası çocuklara çeşitli hediye ve katılım belgesi verileceği kaydedildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 8
Bu Ay : 6805
Toplam : 6805

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom