FKA'dan Örnek Proje

Fırat Kalkınma Ajansı’nın (FKA) Avrupa'da Bölgesel Kalkınma ve Fon Yönetimi" Leonardo Da Vinci Hareketlilik projesinin örnek proje seçildiği bildirildi.

FKA'dan Örnek Proje Malatya Haber

Malatya merkezli, Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerinin bağlı bulunduğu FKA tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “Ulusal Ajans'ın 10'uncu Yılı kapsamında Haliç Kongre Merkezinde 9-10 Mayıs 2013 tarihlerinde gerçekleşen "81 İl 81 Proje/Ulusal Ajansın 10. Yılı Festivali etkinliğinde 81 ilden 81 proje sergilendi. Ajansımız liderliğinde gerçekleştirilen ve Ulusal Ajans tarafından örnek proje seçilerek Avrupa Birliği Bakanı Sayın Egemen Bağış tarafından ödüllendirilen" Avrupa'da Bölgesel Kalkınma ve Fon Yönetimi" Leonardo Da Vinci Hareketlilik projesi kapsamında edinilen deneyimler etkinlik boyunca ziyaretçilerle paylaşıldı” ifadeleri kullanıldı.

“Fırat Kalkınma Ajansı'nın "Avrupa'da Bölgesel Kalkınma ve Fon Yönetimi" projesiyle beraber bölgesel fon yönetimi sürecinde, yurt dışında bulunan ve alanında tecrübe sahibi kalkınma ajansları ve fon sağlayıcı kuruluşlar ile ortaklıklar kurulması ve bu sayede deneyim aktarımının gerçekleştirilmesi, kalkınma sürecinde yurt dışındaki kamu kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin, yerel yönetimlerin, üniversitelerin ve esnaf yapılanmalarının katkılarının öğrenilmesi ve model alınması, proje sahiplerine sunulan hizmetlerde kalitenin ve iletişimin artırılması amaçlanmıştır. Etkinliğe katılan ziyaretçilere ve protokole, proje kapsamında kazanılan deneyimlerden yola çıkılarak bölge illerinde Fırat Kalkınma Ajansı tarafından kullandırılan fonlar ve model projeler hakkında ayrıntılı bilgiler verildi. Ayrıca bölge illerimizden Elazığ’dan Elazığ Anaokulu, Tunceli’den Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği ve Bingöl’den Yunus Bürkük Gençlik Grubu etkinlikte yer aldılar” denilen açıklamada daha sonra şunlar belirtildi:

“Elazığ Anakolu'nun "Little Europeans Know Each Other" projesi ile okul öncesi çocukların festivaller, kutlamalar yoluyla kültürlerarası diyaloğun geliştirilebilmesi için birbirlerini tanıması, okul öncesi eğitim ve öğretim sitemlerinin karşılıklı değişimi, işbirliği ve hareketliliğin güçlendirilmesi hedeflenmiştir.

Tunceli Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği'nin " Organik Arıcılık Yetiştirme Tekniklerinin Öğrenilmesi" projesiyle, organik arıcılıkta arı besleme, organik beslemeye uygun suni malzemeler, ruhsatlı ilaçlar, saha sınırlamaları, petek ve kovanların özellikleri, organik arıcılıkta ürün belgelendirilmesi, üretimin takip ve kontrolü konularında bilgi ve tecrübelerin arttırılarak organik arıcılık çalışmalarının yaygınlaştırılması hedeflenmiştir.
Bingöl Yunus Bürkük Gençlik Grubu'nun "Hayat Çizgileri Projesi" ile köy okullarında ekonomik ve sosyal açıdan dezavantajlı çocukların sanat ve bilgi teknolojileri alanında bilgilendirilmesi, böylece köy okulu öğrencilerinin boş zamanlarını doldurabilecek eğitici, kültürel ve spor aktivitelerinde bulunmaları amaçlanmıştır.

Faaliyetlerine başladığı 2004 yılından bugüne kadar AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türk Ulusal Ajansı), hibe desteği sağlanan 20 binden fazla projeye toplam 525 milyon Avro kaynak tahsis etti, 300 binin üzerinde kişi projelerden faydalandı, bunların büyük çoğunluğu Avrupa'ya giderek bireysel ve mesleki anlamda gelişim gösterdiler.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 62
Bu Ay : 16198
Toplam : 16198

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom