Nikah Sarayı'nın Temeli Atıldı

Malatya Belediyesi'ne ait Nikah Sarayı’nın temelini Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu attı.

Nikah Sarayı'nın Temeli Atıldı Malatya Haber

Temel atma töreninde konuşan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Malatya’nın organ nakli ve karaciğer nakilleri ile dünyada artık marka bir şehir haline geldiğini ifade ederek, “Malatya, dünyada bugün marka değeri olan lider pozisyonunu yakalamış bir ilimiz. Gurur duyduğumuz bir noktada. Sağlık hizmetleri alanında Trükiye geçtiğimiz 10 yılda çok önemli mesafeler katletti. Önümüzdeki 10 yılda ise yeni vizyon ve yeni dinamikleri devreye sokma arifesindeyiz. İnsanımıza hak ettiği sağlık hizmetlerini en ideal verebilme adına Hukümetimiz başta Başbakanımız ve bütün Hukümet üyelerinin bu alana verdiği desteğe bir Sağlık Bakanı olarak peşinen teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Bakan Müezzinoğlu, müteahhit firma yöneticisi ile önümüzdeki 2014 Hazirn ayında Nikah Sarayı’nın açılışının yapılması sözünü aldı.

Vali Vasip Şahin de konuşmasında, “Malatya bir eksikliğini daha tamamlıyor, bir basamak daha çıkıyor. İnşallah bu tesisle belediyemiz güzel bir esere daha imza atıyor. Kendilerini Belediye bakanımızı ve ekibini tebrik ediyor ve kutluyorum. Güzel hizmetler oluyor. Malatya Büyükşehir oluyor ama, tesisleri ile alt yapıları ile değil, üst yapısı ile de sanatı ile de kültürü ile de diğer estetik yatırımları ile de Malatya Büyükşehiri hak etmeye çalışıyor. Malatya bunu özümseyerek, ‘Malatya bunu hak etti’ dedirterek, Malatya Büyükşehir olmak istiyor. Önümüzdeki günler ve yıllar Malatya’nın çok daha yıldızlaştığı, çok daha hak ettiği yere ulaştığı ve herkese örnek olduğu bir şehir haline gelecektir” diye konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz ise, eser bırakanların her zaman unutulmayacağını ve hatırlanacağını söyleyerek, “Önemli olan milletten aldığımız bu emanete layık olmak temennisi ile görevi yerine getirmektir. AK Parti kurulduğu günden bugüne kadar hiçbir zaman gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için çalışmıştır” dedi.

Fahri Kayahan Bulvarı üzerinde inşa edilecek olan Nikah Sarayı’nın temel atma töreninde konuşan Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır da , şehrin alt yapı çalışmalarına büyük önem vererek prestij cadde ve sokaklar oluşturduklarını belirterek, “Kültürel anlamda çok daha önem verdiğimiz fiziki anlamda yatırım yaptığımız eserlerden bir tanesi bu olacak. Daha önce yapımlarını gerçekleştirmiş olduğumuz çok amaçlı belediye sosyal tesislerimiz var, şuanda 17 tanesini hizmete verdik, 5 tane semt konağımız var, bunları hizmete açtık.

Şuanda yapımı devam eden Yaşam Merkezimiz var. Bir spor kompleksi içerisinde, yüzme havuzları olan, baylara, bayanlara, çocuklara ait yüzme havuzları olan, orası da yaklaşık 60 dönüm alan içerisinde. 16 bin 600 metrekare kapalı alanı olan bir yatırımımız. Yine sanat sokağımız şuanda inşaatı devam ediyor. Sanat sokağımızda ise kent müzesi, gençlik merkezi başta olmak üzere adete sanatın icra edildiği bir bölge ilan ediyoruz, bir kültür adası yapıyoruz. Sanat galerimiz projemiz var. Burası da 7 bin metrekarelik bir yatırımımız. Şuanda temelini attığımız yerde, gerçekten ihtiyaçtı.

Malatya artık Büyükşehir oldu. Malatya’nın gelişmesine ve kalkınmasında yeni bir dönem başlıyor. Büyükşehir de Malatya’nın bu gelişmesine artı bir değer ve ayrı bir hız katacak. Bu temelini attığımız projenin yapım süresi 500 gündür. Yatırımcı firmamız ile görüştük. İnşallah bir yıl içerisinde burayı bize teslim edecekler. Yeni nikah sarayında 1300 metrekare genişliğinde 750 kişilik büyük salon ile her biri 290 metrekare ve 185 kişilik olan 2 adet küçük salon yer alacak. Nikah sarayının arka cephelerine 8 adet dükkan yerleştirilmiş, bu dükkanlarda yemek ve düğün organizasyonlarına ait iş yerlerinin kurulması hedefleniyor. Kafeteryalar ve otoparklar olacak. Burası tamamen 60 dönüm. Belediyeye tamamen geçen alan 27 dönümlük bir alan. Diğer kısmında belediyemize geçmesi için çalışıyoruz” diye konuştu.

Konuşmalardan sonra temel atma töreni gerçekleşti.
Temel atma törenine Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile birlikte Vali Vasip Şahin, AK Parti Malatya Milletvekilleri Mustafa Şahin, Cemal Akın ve Ömer Faruk Öz, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi ve kalabalık bir topluluk katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 231
Bu Ay : 231
Toplam : 231

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom