Bu Benim Eserim'de Dereceye Girdi

MEB ile TÜBİTAK'ın Ortaklaşa Düzenlediği 'Bu Benim Eserim' Proje Yarışmasında Malatya 2 projeyle birinci olurken, 1 projeyle de ikinci oldu.

Bu Benim Eserim'de Dereceye Girdi Malatya Eğitim

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından verilen bilgiye göre, ilköğretim 6, 7, 8. sınıflarına yönelik, matematik ve fen bilimleri alanında 8.si yapılan 'Bu Benim Eserim' proje çalışması final sergisi 07-08 Mayıs 2013 tarihleri arasında Ankara ANFA Fuar alanında, 09 Mayıs 2013 tarihinde ise Şura Salonu’nda Mili Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Müsteşar Yardımcısı Zübeyir Yılmaz ve Strateji Geliştirme Başkanı Nurettin Konaklı ve davetlilerin katılımıyla ödül töreni yapıldı.

Malatya Matematik alanından 1, Fen Bilimleri alanından 2 olmak üzere toplan 3 proje ile Türkiye finaline katıldı. MEB Şura Salonu’nda yapılan Final Sergisi ödül töreninde dereceye giren projeler açıklandı ve ödüllendirildi.
Türkiye genelinde 78 bin 887 proje başvurusundan, 100 proje Ankara finalinde yarışmaya hak kazandı. Malatya’dan 2 proje "En İyi İlk 50 Proje" arasına girerek birincilik elde etti.

Fen Bilimleri alanından Malatya Özel Malatya Bilim Ortaokulu, Fen Bilimleri alanından Özlem Baydoğan’ın danışmanlığını yaptığı Hacer Atalan ile Türker Kıtlık’ın hazırladığı, "Acı Badem ve kayısı yağım neler yaptı” adlı proje en iyi birinci 50 Proje arasında yer aldı ve 1.oldu.

Matematik alanında ise Yeşilyurt Emine Nezihe Parlak Ortaokulu’ndan Mehmet Mustafa Beydağı’nın danışmanlığını yaptığı, Ahmet Mert Aktürk’ün hazırladığı, "3’süz dik üçgen mi, asla” adlı proje Türkiye’de "En İyi Birinciler” arasına girdi ve 1. oldu.

Fen Bilimleri alanından Yeşilyurt Özel İbrahim Yücel Ortaokulu Fen Bilimleri alanından Aydan Bahadır’ın danışmanlığını yaptığı, Ahmet Barış Büğrü ve Erkin Deniz Karaca hazırladığı "Davin’in Şifresi” adlı proje Türkiye’de "En İyi İkincisi 50 Proje" arasında 2. Oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 'Bu Benim Eserim' Proje çalışması final sergisine katılan tüm öğrenciler tablet bilgisayar, Danışman Öğretmenler ise dijital fotoğraf çerçevesi ile ödüllendirildi.

Final Sergisi sonrası İl/Bölge Koordinatörü ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Boyraz 'Bu Benim Eserim' Proje çalışmasının uzun bir maraton olduğunu ve bu süreçte yoğun emek sarf eden Malatya İl Çalışma Grubu Üyelerinden H. Hüseyin Yücel ve Zuhal Orhan’a teşekkür etti" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom