Anneler Günü Etkinliği

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Anneler Günü dolayısıyla Öğretmen Evi'nde düzenlenen bir etkinlikte Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri ile bir araya geldi.

Anneler Günü Etkinliği Malatya Kültür-Sanat

Programa Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu, Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, Kent Konseyi Kadın Meclisi Yürütme Kurulu üyeleri ve Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri katıldı.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, aile faktörünün toplum içinde önemli bir yerde olduğunu söyleyen Çakır, sağlıklı toplumların sağlıklı aileler ile oluştuğunu ve burada en büyük görevin annelere düştüğünü söyledi.
Annelik kavramı üzerinde duran ve annelerin çocukları için büyük fedakarlıklar yaptığını belirten Çakır, “Cennet annelerin ayakları altındadır inancına mensup kişiler olarak, annelerin bu övgüye mazhar olmaları onların ne kadar değerli, ne kadar kıymetli olduklarının en büyük işaretidir” dedi.

Anneler günü münasebeti ile kadın meclisi üyeleri ile birlikte pasta kesen Belediye Başkan’ı Ahmet Çakır, bütün annelerin anneler gününü kutladı. Programda kadın meclisi üyelerinden özveri ile çalışmalara katılan altı kadına çekilen kura sonunda saat ve kitap hediye eden Çakır, ayrıca bütün kadınlara da kitap ve karanfil verdi.

Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu konuşmasında, kadının toplum içindeki rolüne ve önemine değinerek kadının anne, eş, komşu ve daha birçok alanda farkı rol aldığını söyledi. Kadının her şeyden önce anne olduğunu vurgulayan Dirikolu, anneler gününü bir gün ile sınırlı kalmaması gerektiğini belirtti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 18
Bugün : 46
Bu Ay : 3490
Toplam : 3490

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom