8 Mayıs Türkiye Gündemi

8 Mayıs 2013 Türkiye Gündemi

8 Mayıs Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Başbakan Erdoğan’ın programı
- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 15.30’da Macaristan Ulusal Meclis Başkanı Lazslo Köver ile Başbakanlık Resmi Konut'ta bir araya gelecek. Erdoğan, saat 20.00’da Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği 6. İstanbul Moda Konferansı'na ve ödül törenine katılacak.

Meclis Başkanı Çiçek’in programı
- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, saat 11.30’da Macaristan Ulusal Meclis Başkanı Laszlo Köver ile görüşecek, saat 20.00’da konuk Meclis Başkanı onuruna akşam yemeği verecek.

Bakanların ve bakan yardımcılarının faaliyetleri
- Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, saat:09.00’da Swiss Otel’de Forum İstanbul toplantısına katılacak.
- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, saat:09.30’da Taksim Martı Otel’de TÜSİAD tarafından düzenlenen ‘İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunun Getirdiği Yenilikler ve Uygulama Boyutu” seminerine katılacak.
- Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Konya’da çeşitli toplantılara katılacak ve ziyaretlerde bulunacak.
- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, saat 12.00’da Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ve Anadolu Ajansı organizasyonu ile Türkiye'de bulunan, Arap gazeteciler heyetini Başbakanlık Merkez Bina'da kabul edecek.
- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binalı Yıldırım ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, saat 15.00’da ATO Congresium Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek Kadın El Emeği Ürünleri Sergisi'ne ve "Türkiye'de Anne Olmak, Annelerimiz" konulu panele katılacak, Bakan Şahin, programı öncesinde tasarımcılarla bir araya gelecek.
- AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, saat 11.30’da Slovakya Büyükelçisi Milan Zachar’ı makamında kabul edecek, saat 13.15’te Uluslararası Sanat Festivali Direktörü Kirstin de Mulder'i kabul edecek, saat 16.30’da Brezilya Büyükelçisi Marcelo Jardim’i TBMM’de kabul edecek, sat 18.30’da AB İstihdam, Sosyal İşler ve Uyumdan Sorumlu Komiseri Laszlo Andor'u kabul edecek.
- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, saat 10.00’da Türk Standardları Enstitüsü 52. Olağan Genel Kurulu'na katılacak.
- İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, saat 10.00’da ATO Congresium Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek "4. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi"nin açılışına katılacak.
- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, saat 18.30’da AK Parti Ankara İl Başkanlığı’nda düzenlenecek Siyaset Akademisine katılacak.
- Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, saat 10.00’da JW Marriot Otel'de düzenlenen, "Sağlık Sektöründe Kamu Özel Ortaklığı, Yeni Vizyon ve Şehir Hastaneleri" konulu toplantıya katılacak.

TBMM gündemi
- Saat 14.00’da TBMM Genel Kurul'da Posta Hizmetleri Kanunu Tasarısı'nın görüşmelerine devam edilecek. 
- Saat 15.30’da kamuoyunda 'varlık barışı' olarak bilinen düzenlemenin de yer aldığı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası ile bazı kanunlarda değişiklik öngören kanun tasarısı görüşülecek.
- Saat 11.30’da TBMM Dışişleri Komisyonu, bazı ülkelerle imzalanan uluslararası anlaşma ve sözleşmeleri uygun bulan tasarıları ele alacak. 
- Saat 10.30’da BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, basın toplantısı düzenleyecek. 
- Saat 11.00’da CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, basın toplantısı düzenleyecek. 
- Saat 11.30’da MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, basın toplantısı düzenleyecek. 
- Saat 12.00’da MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, basın toplantısı düzenleyecek. 
- Saat 13.30’da CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, basın toplantısı düzenleyecek. 
- TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, İran’ın Ankara Büyükelçisi Alizera Bikdeli’yi kabul edecek; Rus Kültür Derneği Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Baltacı ve Rus Kültür Derneği Vakfı Genel Sekreteri Ali Ertuğrul Türkeli’yi kabul edecek; BP Azerbaycan, Türkiye ve Gürcistan Bölgesi Başkanı Gordon Birrel’i kabul edecek.

Siyasi partilerin gündemi
- CHP Merkez Yönetim Kurulu, saat 12.00’da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, başkanlığında toplanacak.
- BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, saat 14.00’da parti genel merkezinde Suriye Türkleri Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Şirin ve beraberindeki heyeti kabul edecek.
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, saat 13.00’da parti genel merkezinde basın toplantısı yapacak.
- AK Parti Ankara İl Başkanlığı’nın 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlediği etkinlik kapsamında Ünlülerden oluşan takım ile Engellilerden oluşan takım, saat 19.00’da TPAO’da futbol maçı oynayacak.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya, Almanya Baden-Württemberg Eyaleti İlçeler Birliği Çevre Koruma, Ekonomi ve Ulaştırma Komisyonu heyeti ile görüşecek.
- Saat 11.00’da Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanvekili Hüseyin Üzülmez, Almanya Baden-Württemberg Eyaleti İlçeler Birliği Çevre Koruma, Ekonomi ve Ulaştırma Komisyonu heyeti ile görüşecek. 
Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, saat 11.00’da Dünya Kızılay Kızılhaç Günü kutlamasına katılacak.
- “İskele Metre Sistemlerinin Yenilenmesi ve Karaya Alınması Mühendislik Hizmet Alımı İşi” ihalesi için fiyat teklifleri, saat 14.00’da BOTAŞ Genel Müdürlüğü’nde açılacak
- TÜİK, saat 10.00’da 2013 yılı Mart ayı sanayi üretim endeksini açıklayacak.
- 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Keçiören Belediyesi Engelli Dayanışma Merkezi bünyesinde, saat 10.30’da “Herkes İçin Spor Festivali” düzenlenecek.
- 8 Mayıs Hemşireler Günü dolayısıyla, saat 18.00’da Ankamall AVM’de etkinlik düzenlenecek.
- Pir Sultan Abdal Derneği Yenimahalle Şubesi üyeleri, saat 10.00’da dernek başkanı Cevahir Canbolat’ın 19. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek davasını takip etmek için Ankara Adliyesi önünde toplanacak.
- İşçi Partisi Genel Başkanvekili Hasan Basri Özbey, saat 11.00’da parti genel merkezinde basın toplantısı düzenleyecek.
- Dev Sağlık-İş üyeleri, saat 14.30’da Hacettepe Hastanesi yemekhane önünde basın açıklaması yapacak.
- İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde saat:11.00’da açıklama yapılacak.
- Kudüs Dayanışma Derneği, saat:11.30’da Fatih PTT önünde İsrail7in Mescidi Aksay’ı işgal edeceği iddiası ile ilgili açıklama yapacak.

SPOR GÜNDEMİ
---------------------------------------------
- Ziraat Türkiye Kupası Yarı Finalinde; saat 19:00’da Trabzonspor- Sivasspor, saat 21:30’da Fenerbahçe- Eskişehirspor karşılaşmaları oynanacak.
- Nordin Abramat ve İbrahim Toraman’ın katılacağı Puma Play etkinliği saat 15:00’te Puma’nın merkez ofisinde gerçekleştirilecek.
- Galatasaray, Fenerbahçe maçı hazırlıklarını saat 12:00’de yapacağı antrenmanla sürdürecek.
- Beşiktaş, Gençlerbirliği maçı hazırlıklarını saat 11.00’de basına açık yapacağı antrenmanla sürdürecek.
Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav ile bazı futbolcular, saat 13.15’te Ankara Üniversitesi’nde öğrencilerle bir araya gelecek.
Türkiye Okçuluk Federasyonu ile ONOK Okçuluk Avcılık ve Spor Malzemeleri Turizm İhracat ve İthalat Limited Şirketi arasında, saat 14.00’da “Türk Okçuluk Milli Takımlarının teknik malzeme ihtiyaçlarının karşılanması” konulu sponsorluk anlaşması imzalanacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 665
Bu Ay : 7462
Toplam : 7462

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom