Veterinerlerin Sorunları Dile Getirildi

Malatya Veteriner Hekimleri Odası tarafından düzenlenen yemekli toplanda mesleki sorunlar ele alındı.

Veterinerlerin Sorunları Dile Getirildi Malatya Haber

Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu tarafından Kaburga Sofrası Lokantasında düzenlenen toplantıda ilk olarak Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Ertuğrul Özdemir konuşma yaptı. Özdemir, veterinerlerin yaz kış demeden fedakarca görevlerini sürdürdüklerini belirterek, “Hizmetin bedeli ölçülemez. Ancak bunu beyaz düşünceye sahip olanlar anlayabilir” dedi. Veteriner hekimlerinin verdiği hizmetlerle ülke ekonomisine fayda sağladıklarını dikkat çeken Özdemir, veteriner fakülteleri ve veteriner hekimliği misyonu ve vizyonunu geliştirici çalışmalara ihtiyaç olduğunu vurguladı.

İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Yusuf Türköz de yaptığı konuşmasında veteriner hekimliğin öneminden bahsederek, Üniversite olarak her türlü geliştirici faaliyeti desteklemekte olduklarını belirtti.
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi ise, Malatya’da veterinerlik hizmetlerinin gelişmesinden bahsederek, “Bu zorlu mesleği fedakarca yürüten tüm veteriner hekimlerinin Dünya Veteriner Hekimleri Günü’nü kutluyorum” dedi.

Toplantıda yemeği müteakip plaket töreni ve ardından Malatya Veteriner Hekimleri Odası yerinin satın alınması için yardım amaçlı çekiliş yapıldı.

Yemekli toplantıya, İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Yusuf Türköz, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Veteriner Hekim Osman Güder, İnönü Üniversitesi Akçadağ M.Y.O. Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölüm Başkanı Yrd.Doç.Dr. Abdurrahman Köseman, İnönü Üniversitesi Sürgü Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd.Doç.Dr. Yrd.Doç.Dr. Fatih Akdemir, İnönü Üniversitesi Eczacılık Fak.Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr.İsmet Yılmaz, Malatya Ziraat Mühendisleri Şube Başkanı Fevzi Çiçek, Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiş. Bir. Bşk. İhsan Akın, Malatya İli Kırmızı Et Üreticileri Birliği Bşk. Mehmet Taneli, Malatya İli Süt Üreticileri Birliği Başkanı Aziz Kurtoğlu, Seher Tavukçuluk Yönetim Kurulu Bşk.İsmail Uruç, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Basın Konseyi Yüksek Kurul üyesi Dr.İsmail Kapan ile veteriner İlaçları depo temsilcileri, İlaç firmalarının temsilcileri ve veteriner hekimler katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 639
Bu Ay : 6619
Toplam : 6619

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom