Vakıflar Haftası Kutlanıyor

Vakıflar Bölge Müdürü Ali Seydi Akduman, “Malatya’mızdaki tarihi eserlerimizin tamamını restore ettik. Eserlerimizin birçoğu yok olmak üzereyken eserlerimizi ayağa kaldırdık” dedi.

Vakıflar Haftası Kutlanıyor Malatya Kültür-Sanat

Vakıflar Haftası nedeniyle Malatya Vakıflar Bölge Müdürü Ali Seydi Akduman, beraberinde bir heyetle birlikte Belediye Başkanvekili Selim Pilten’i ziyaret etti.

Vakıflar Bölge Müdürü Ali Seydi Akduman, Mayıs ayının ilk haftasını Vakıflar Haftası olarak kutladıklarını belirterek, hafta boyunca vakıfların topluma ne kadar faydalar sağladığını anlatmayı amaçladıklarını söyledi.

Kamuoyunda vakıfların sadece hayır işleriyle uğraştığı bilincinin oluştuğuna değinen Akduman, “Vakıflar hayır işlerinin yanında sosyal, ekonomik, sanayi ve ticaret işleriyle de uğraş vermektedir. Malatya’mızdaki tarihi eserlerimizin tamamını restore ettik. Eserlerimizin birçoğu yok olmak üzereyken eserlerimizi ayağa kaldırdık. Battalgazi’deki Kervansaray, Darende’deki Bedesten bunlara örnektir” dedi.

Vakıfların iştigal alanlarının çok geniş olduğunu belirten Başkanvekili Selim Pilten, “Bir milletin tarihi hafızası çok önemli. Bu tarihi hafızanın yenilenmesi, güncellenmesi adına yaptığınız restorasyon çalışması daha da önemli. Yeni nesillere tarihi anlatacak en güzel örnekler restorasyonu yapılmış eserlerimizdir. Malatya’nın tarihi eserlerinin korunup yaşatılması da bana göre önemli bir icraatdır. Ben bu vesileyle haftanızın hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 485
Bu Ay : 4185
Toplam : 4185

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom