Tarım Danışmanlarına Uyarı

Malatya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, Tarım Danışmanlarını köylerde her türlü soruna hakim olmalarını ve çiftçilerin daha verimli üretim yapmaları için çalışma yürütmelerini istedi.

Tarım Danışmanlarına Uyarı Malatya Haber

Tarım Danışmanlarına yönelik olarak düzenlenen toplantı Özel İdare Salonu'nda gerçekleşti. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, “Tarım Danışmanları aslında önemli. Siz görevinizin farkında değilsiniz. Tarım Bakanlığı’nın köylerdeki temsilcileriniz. Eskiden uç beyleri denilir. Yani Tarım Bakanlığı’nın köyde vatandaş ile bire bir irtibat halinde olan, bizim yüzümüzü köyü gösteren, köylünün problemlerini dinleyen ve çözüm üretmeye çalışan bir Tarım Danışmanının pozisyonu bu. Çok verimli bir görev üstlenmişsiniz. Ama bunun maalesef bazı arkadaşlarımız daha önemini kavramış değil. Önümüzdeki dönem hizmet içi eğitim düşünüyoruz” dedi.

Selvi, "Sizler kırsalda, köylerde, çiftçinin yanında, bahçesinde, merasında, tarlasında yanı başında olacaksınız. Her zaman vatandaşın sizin ayağınıza gelmesini beklemeyeceksiniz. Bunu özellikle söylüyorum. Vatandaş genellikle resmi kuruma gelmede çekingen. Burada bu böyle değil, Batı’da bu böyle. Siz her zaman vatandaşın yanında olun ve işletmelerini dolaşın. Bakanlığımızın projelerini, bakanlığımızın politikalarını anlatın. Çiftçilerimizin yaptığı hatalı uygulamaları zamanında uyarın. Vatandaşımızın daha çok verim alabilmesi için yardımcı olun, projeleri ve destekleri anlatın” diye konuştu.

Köylerde olan tüm sorunlara hakim olmalarını isteyen Selvi, “Malatya’da şunu biliyorum, hakikaten dışarıdan gelen yabancı memurlara çok yardımcı oluyorlar. Bu konuda dışarıdan gelen Tarım danışmanları rahat olsunlar” dedi.
Selvi, Tarım Danışmanlarından özellikle çiftçileri yem bitkilerinin yetiştirilmesi konusunda da teşvik etmelerini ve teknik bilgi sunmalarını istedi.

Açış konuşmasından sonra Tarım Danışmanlarına ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlerine Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şubesi tarafından “Kayısıda Erik Koşnili Zararları” konulu seminer verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 218
Bu Ay : 5412
Toplam : 5412

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom