Öğrencilerden TBMM'ye Ziyaret

Malatya’nın Yeşilyurt Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen Çanakkale A nkara ve Kapadokya bölgelerini içeren bir gezi düzenlendi.

Öğrencilerden TBMM'ye Ziyaret Malatya Haber

Yeşilyurt ilçesinden tüm okullardan 230 öğrenci,30 öğretmen ve yönetici katıldığı gezide ilk olarak Çanakkale ve Gelibolu Yarımadası'nı ziyaret eden öğrenciler, şehitlerimizin kanlarıyla yoğrulmuş olan vatan topraklarının 7 düvele karşı nasıl savaşarak kurtarıldığını görme fırsatı buldular.

Gezinin 2.bölümünde ise TBMM'yi ziyaret eden öğrencileri AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin misafir etti. TBMM'yi gezen öğrenci ve öğretmenlere meclisin çalışma sistemi hakkında uzmanlar tarafından bilgilendirme yapıldı.
Milletvekili Şahin öğrencilere yaptığı konuşmada, Yeşilyurt Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen bu gezinin öğrenciler için çok büyük bir önem arz ettiğini ifade ederek sözlerine şöyle devam etti:
"Sevgili gençler, Çanakkale ve Gelibolu yarımadasını gezerek bu ülke topraklarına karşı yapılan saldırılara karşı Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı, Çerkez’i gibi sayacağımız birçok farklı kökenden gelen insanımızın Çanakkale’de omuz omuza nasıl düşmana karşı savaşıp, destan yazdıkları toprakları görme fırsatı elde ettiniz.

AK Parti İktidarları döneminde başlatılan Gönül Köprüsü Projesiyle ülkemizdeki öğrenciler farklı illeri ve bölgeleri görme fırsatı yakaladılar. Bu geziler öğrencilerimize ülkemizi daha iyi tanıma fırsatı vermekle birlikte aynı zamanda sizler gibi Çanakkale’yi gezip şüheda kanıyla yoğrulan vatan topraklarımızın nasıl kurtarıldığını gördünüz. Bizler AK Parti iktidarı olarak geçmişte sergilediğimiz birlik ve beraberlik ruhunu bugün tekrar yaşamak ve yaşatmak adına Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi Çerçevesinde ülkemizde yıllardan beri akan kanın durması için büyük bir risk alarak yıllarca ihmal edilen sorunların üzerine giderek bu problemleri çözüp, cennet vatanımızda birlik ve beraberlik içinde yaşamayı hedeflemekteyiz. Burada sizlere ve ailelerinize de büyük görevler düştüğünü unutmayın."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 833
Bu Ay : 2362
Toplam : 2362

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom