İki Biyografi Bir Standta

Malatya İlim havzasının iki ismini anlatan biyografileri Malatya’da açılan 2. Anadolu kitap fuarında Beyan yayınlarının standında yan yana okuyucusu ile buluştu.

İki Biyografi Bir Standta Malatya Kültür-Sanat

Malatya İlim havzasının iki ismini anlatan biyografileri Malatya’da açılan 2. Anadolu kitap fuarında Beyan yayınlarının standında yan yana okuyucusu ile buluştu. Eski dostlar ve öğrencilerin bu vesile ile stantta karşılaşmaları duygulu anların yaşanmasına neden olduğu belirtildi.

Yazarımız Şevket Başıbüyük’ün   “Diz Çökmeyen Adam” adlı kitabı  ile  Mehmet Çelen’in  “İlim ve Hareket Adamı Mehmet Said Ertürk (Şark Medreseleri Müderrisi)” adlı kitap Beyan yayınlarının standında okuyucusu ile buluştu.

 “Diz Çökmeyen Adam” kitabın yazarı Şevket Başıbüyük, gösterilen ilgi ve alakadan son derece memnun olduğunu belirterek kitap hakkında “ Diz çökmeyen adam aslında Malatya’nın yetiştirdiği ilim adamlarımızdan Ramazan Keskin hocanın her ne kadar biyografisini içeren bir kitap ise de aslında Malatya 28 Şubat sürecini işleyen ve Malatyalı ilim havzasında yetişen diz çökmeyen Malatyalıların hayat hikayesidir.

Bu kitabın bugün belki bazıları tarafından değeri bilinmeyebilir ama gelecekte bir arşiv ve belge olması hesabiyle kesinlikle çok konuşulacak çok tartışılacak hatta çok aranacak bir eser olduğuna inanıyorum. Bu eserin şimdiden hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kitaba Konu Olan Ramazan Keskin Hoca’da zaman zaman standa gelerek birlikte imza programına katılması güzel görüntülere sahne oldu.

Araştırmacı yazar Mehmet Çelen, Hocasını anlattı.

Malatya’mızın yetiştirmiş olduğu önemli fikir ve ilim adamlarından Said Ertürk, Malatya’da ve Türkiye’de “Üç Said” ten biri olarak biliniyor. Öğrencisi Mehmet Çelen tarafından yazılan kitap, Ertürk Hoca’nın hem hayat hikâyesini hem de fikir ve düşüncelerini anlatıyor.

Said Ertürk’ün oğlu Cumhurbaşkanı Danışmanı Ahmet Ertürk kitaba bir takip yazısı yazdı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 794
Bu Ay : 6774
Toplam : 6774

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom