Öğrencilerden Sinema Keyfi

Yazıhan ilçesinden öğrenciler Malatya’ya gelerek sinemada film izlediler.

Öğrencilerden Sinema Keyfi Malatya Haber

Yazıhan Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan Malatya Valiliği ve Kalkınma Bakanlığı tarafından kabul edilen “Gezsem Anadoluyu Projesi” çerçevesinde 90 öğrenci Malatya’ya sinema filmi izlediler. Yeşil Sinema’da “Croodlar” adlı animasyon filmini izleyen öğrencilerin keyfine diyecek yoktu. Yaklaşık 100 dakika süren Croodlar” adlı animasyonda, yaşadıkları mağara bir deprem sonrasında yerle bir olduktan sonra, bulundukları yerden taşınmak zorunda kalan Crood’lar ailesinin başına gelenler anlatılıyor.

Filmi izleyen Yazıhan Ortaokulu 6-A sınıfı öğrencisi Selina Temiz sinemada ilk defa film izlediğini, filmin çok güzel olduğunu söyledi.

Hamidiye Ortaokulu öğrencisi Ebru Dönmez, filmin maceralarla dolu olduğunu, sinemada film izlemenin eve göre çok daha keyifli olduğunu ve kendilerine bu imkanı veren SODES’e çok teşekkür ettiklerini belirtti.

Filmin ardından öğle yemeği yiyen çocuklar daha sonra 2.Malatya Anadolu Kitap Fuarı’nı ziyaret ettiler. Burada 1 saatten fazla zaman geçiren öğrenciler stantları zevkle gezdiler ve çocuk edebiyatı yazarlarından Ülker Kurtcan’a kitaplarını imzalatma imkanı buldular. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 76
Bu Ay : 3874
Toplam : 3874

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom