Sürgü Turizm Sezonunu Açtı

Malatya'nın Doğanşehir ilçesinin doğal güzellikleri ile meşhur Sürgü Beldesi yeni dönem turizm sezonunu açarken, ilk konukları öğretmen ve öğrenciler oldu.

Sürgü Turizm Sezonunu Açtı Malatya İlçe

Malatya Hüseyin Kölük Ticaret Meslek Lisesi Öğretmenleri ve Elazığ Fırat Üniversitesi öğrencilerinden oluşan grup, Sürgü tesislerinde stres attı.

Hüseyin Kölük Ticaret Meslek Lisesi öğretmenlerinden, Malatya Müzisyen Eğitimciler Derneği (MESD) Başkanı Mehmet Balkış, “Sürgü Beldesi gerek temiz havası gerek, yeşil doğası, gerekse de birbirinden lezzetli ürünleri ile dikkatimizi çekti. Özellikle Takas mevki ve belde merkezindeki Pınarbaşı Tesislerinin yanı sıra yol boyunca irili ufaklı restoranlarıyla ün yapmış olan ve Türkiye genelinde sayılı balık lokantaları arasında gösterilen iş yerlerinin de olduğu Sürgü Beldesinin tüm halkı, belediyesi ve özellikle de lokanta çalışanları ile yeni dönem turizm hazırlıklarını tamamladıkları gördük. Gezi alanlarının ve işletmelerin hazırlıklarının yeni döneme hazır olduğu da dikkatlerimizden kaçmadı. Özellikle de suyunun temizliği ve soğuk oluşu çok güzel. Balık ve kebap hususunda da çeşitliliğin yanı sıra lezzet ile damaklara hitap ediyor" dedi.

Balkış, Beldenin Malatya’ya 45 dakikalık bir mesafede olduğu, görülmeye değer tabiat ve doğasının bulunduğu, mevsimine göre fasulye, elma ve tütün yetiştiriciliğinde il ve yurt genelinde de bilindiği yöre sakinlerince ziyaretçilere anlatıldığını söyledi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom