Hz. Muhammed'in Örnek Hayatı

İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu, 'Yaşantımız, ahlakımız, davranışlarımız, insan tarafımız Rasulullah'a ne kadar benziyor? Herkesin kendine bunu sorması lazım” dedi.

Hz. Muhammed'in Örnek Hayatı Malatya İlçe

İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu, Darende ilçesinde konferans verdi. Darende Zengibar Derneği tarafından organize "Hazreti Muhammed'in örnek hayatı" konulu konferans Darende Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.

Kadınlara verilmesi gereken değeri Hazreti Muhammed'in hayatından örneklerle anlatan Döngeloğlu, Hazreti Peygamber'in vefatından önceki son sözlerinden birinin "Ya Ayşe ümmetime söyle kadınlarının hukukuna riayet etsinler" olduğunu ifade ederek, "Rasullullah bundan bin 400 yıl önce nereden yıkılacağımızı görmüş. Birbirimize değer vermemiz, eşlerimizin kıymetini bilmemiz lazım. Müslüman eşini evinin hizmetçisi değil, Allah'ın emaneti olarak görüp, sevip saymalıdır" dedi.

İnsanların Rasulullah'ı sevmekte problemi olmadığını belirten Döngeloğlu,
"İnsanlarda O'na itaat etme, O'nun getirdiği İslam’ı yaşama yolunda adım atma sorunu var. Bunun çözülmesi lazım

. 'Yaşantımız, ahlakımız, davranışlarımız, insan tarafımız Rasulullah'a ne kadar benziyor?Herkesin kendine bunu sorması lazım. Doğumundan dünyadan göçmesine kadar ki süreçte O'nun hayatında tüm insanlığa örnekler vardır. Allah Rasulu bizlere hem bir insan hem de bir peygamber olarak örnektir" diye konuştu.

Konferansa, Drende Belediye Başkan Vekili Yaşar Çalık, Ayvalı Belediye Başkanı Hamit Demir ve çok sayıda davetli katıldı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 79
Bu Ay : 5273
Toplam : 5273

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom