Pütürge'de İlçe Çalıştayı

İlçelerin öncü sektörleri, gelişim eksenleri, yatırım imkanları, potansiyel zenginlikleri, sorunları ve potansiyel proje tekliflerinin ele alındığı çalıştayların 9’ncusu Malatya’nın Pütürge ilçesinde gerçekleştirildi.

Pütürge'de İlçe Çalıştayı Malatya İlçe

Pütürge Hacı Sülük İş Merkezi Salonu’nda yapılan çalıştayda konuşan ilçe kaymakamı Nuri Gezici, çalışmalarından dolayı BİLSAM ‘a teşekkür ederken, çalıştayın faydalı olacağını dile getirdi.
İlçe Çalıştayları Proje Koordinatörü Mikail Özkaya proje hakkında bilgi verdikten sonra programın moderatörlüğünü yapan BİLSAM Başkanı Prof. Dr. İbrahim Gezer, bütün katılımcılara teşekkür etti.
Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi Dereniği’nin (BİLSAM) forum tarzı çalışmalarından bahseden Profesör Gezer, bu çalışmalarla sorunları tespit etmek var olan sorunlara yönelik çözüm önerileri ortaya koymak, durum tespiti ve analiz yapmak ve böylece kurumlara yardımcı olmak istediklerini belirtti. Gezer, Malatya için gerçekleştirilen “Malatya Vizyon 2023” raporundan sonra ilçeleri gündeme aldıklarını ifade etti.

Çalıştay’da sırasıyla durum tespiti ve analizi, Pütürge ile ilgili temel veriler, Pütürge’nin stratejik özellikleri, sorunlar, Pütürge için proje önerileri ve ilçe vizyonu çalışıldı. Yürütme Kurulunun BİLSAM üyelerinden, İsa Akgül, Metin Şenel, Mikail Özkaya ve Murat Aşan tarafından oluşturulduğu çalıştay 3 saat sürdü.

BİLSAM tarafından gerçekleştirilen çalıştaya, Pütürge Kaymakamı Nuri Gezici, Tepehan Belediye Başkanı Mehmet Öner, Nohutlu Belediye Başkanı Kasım Tilbaç, Valilik Koruma ve Uygulama Denetim Birimi (KUDEB) Başkanı Levent İskenderoğlu, Malatya İl Özel İdare Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Murat Sezik, BİLSAM üyelerinden İlhami Polat, İl genel meclis ve ilçe belediye meclis üyeleri, Pütürge İlçesinin kamu, özel sektör ve sivil toplum kurumlarının temsilci ve şube müdürleri olmak üzere yaklaşık 40 kişi katıldı.

Çalıştayların sonunda ilçeler ile ilgili bütün veriler analiz edilerek birkaç ay içerisinde rapor haline getirilip kamuoyu ile paylaşılacağı kaydedildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 261
Bu Ay : 779
Toplam : 779

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom