Günedoğru Köyü Şehidine Mevlid Okuttu

Malatya’nın Doğanşehir ilçesine bağlı Günedoğru Köyü’nde, Şırnak’ın Uludere İlçesindeki Düğün Dağı mevkiinde teröristlerin döşediği mayının patlamasıyla 29 yaşında şehit olan Kemel Aktay'ın ölüm yıldönümünde köyünde mevlit okundu.

Günedoğru Köyü Şehidine Mevlid Okuttu Malatya Haber

Doğanşehir Müftüsü Mehmet Kaya, mevlit öncesi yaptığı konuşmada, şehitliğin en büyük mertebelerden bir olduğunu ve şehitlerin ailesine ve yakınlarına şefaat edeceklerini söyleyerek, “Ameli iyi olarak vefat eden, hiçbir canlı öldükten sonra tekrar dirilmek istemez, bir tek şehitler ister. Çünkü onlar şehitliğin sevabına karşılık, mükafatına karşılık bir daha dirilmek ve bir daha şehit olmak ister” dedi.

Okutulan Mevlitten sonra şehidin annesi ve babası şehit yakınları birlikte barış sürecine engel olmak isteyenleri kınayarak, “Artık barış olsun” dediler.

Şehit Kemal Aktay’ın Annesi Emine Aktay, “Anneler ağlamasın benim oğlum gitti, dünyam gitti. Allah böyle bir acıyı değil insanlara, taşlara bile vermesin. Barış sürecine müdahale etmesinler. Bizim ciğerimiz yandı başkalarının ciğeri yanmasın. Bu kan dursun barış olsun” dedi.

Şehidin Babası Yaşar Aktay ise, “ Eşimin dediklerine aynen katılıyorum. Eğer başka bir şey daha çıkmayacaksa sonuna kadar destekliyoruz. Bugün oğlumuzun şehidimizin ölüm yıl dönümü, dostlarımızı burada gördük. Bu bizleri sevindirdi. Gönül isterdi ki askeriyeden de oğlumun arkadaşları burada bizimle olsunlar, onlar gelmediler. Ben de barış olsun diyorum, analar ağlamasın diyorum. Barış sürecini destekliyorum” dedi.

Gazi Orhan Şahin de şunları söyledi. “Barış olsun, analar ağlamasın. Ben hala vücudumda mermi taşıyorum. Beni ölü diye morga atmışlar. Daha sonra farkına varmışlar ki ölmemişim. Öldürmeyen Allah öldürmüyor. Şimdi Allah'ın bana bahşettiği gazilik unvanından dolayı mutluyum, acılarım biraz diniyor, ama her gün başka kardeşlerim acı çekerken, bizler acıların en büyüğünü yaşıyoruz. Her vurulan, her şehit olan askerimizin haberini duyduğumda inanın yeni vurulmuş gibi canım yanıyor ve acı çekiyorum. Artık yeter demek lazım. Bizim çocuklarımız da artık askere gidecek, bari gözlerimiz onların arkasında kalmasın. Allah rızası için artık kan akmasın, barış olsun, başka arkadaşlarım şehit olmasın, sakat kalmasın, artık Türkiye’de bunların yabancıların oyunu olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Barış istiyoruz."

Şehit yakını Münür Akbaş İse, “ Barış istiyoruz. Gözlerimiz yolda kalmasın. Yeryüzünde hiçbir şey bir annenin bir damla göz yaşının karşılığı olmaz. Artık barış olsun diyorum ve barış sürecini destekliyoruz” dedi.

Mevlidi şerife, Doğanşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaman, Sürgü Belediye Başkanı Faruk Taşdemir, Erkenek Belediye Başkanı Mehmet Bayram, Kurucaova Belediye Başkanı Mehmet Karakaş, Polat Belediye Başkanı Hasan Orman, Söğüt Belediye Başkanı Mesut Sülü, Gövdeli Belediye Başkanı Bayram Kaya, Ağabeyini şehit veren Münür Akbaş, Gazi Orhan Şahin, Kıbrıs Gazisi Fahrettin Tapar ve vatandaşlar katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 438
Bu Ay : 6418
Toplam : 6418

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom