2. Alaca Besyo Trophy'de Buluşuyorlar

Malatya İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu (BESYO) tarafından 2. Alaca Besyo Trophy etkinliği düzenlenecek.

2. Alaca Besyo Trophy'de Buluşuyorlar Malatya Eğitim

BESYO öğrencilerinin organize ettiği ve Alaca İnşaatın sponsorluğunda Malatya İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’nun katkılarıyla gerçekleştirilecek olan etkinlik kapsamında 10 üniversiteden BESYO öğrencileri ve öğretim görevlileri Darende’de bir araya gelecek. Yaklaşık 100 katılımcının yer alacağı 2. Alaca Besyo Trophy, Darende İlçesi’nde 2-4 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

2. Alaca Besyo Trophy etkinliğinin koordinatörü İnönü Üniversitesi BESYO Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cenk Temel, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulları arasında bir iletişim ağı oluşturmak amacıyla Besyo Trophy etkinliğini düzenlediklerini kaydetti.

Temel, BESYO öğrencilerinin doğa ile baş başa keyifli zaman geçireceklerini ifade ederek, “Türkiye’de, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu bulunan ya da eğitim fakültelerine bağlı beden eğitimi bölümlerine resmi yazı yazdık ve etkinliğimize davet ettik. 2-4 Mayıs tarihlerinde Darende’de etkinliklerimizi gerçekleştireceğiz. Bu faaliyet kapsamında oryantring yarışları olacak. Bunun yanında dağ bisikleti yarışmaları ile kanyon yürüyüşleri gerçekleştireceğiz” dedi.

İnönü Üniversitesi BESYO Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Murat Şentuna ise, 2. Alaca Besyo Trophy etkinliği kapsamında güzel bir organizasyon hazırladıklarını ve katılımcılara iyi ev sahipliği yapacaklarını belirterek, “Organizasyonun aslında bir geçmişi var. Geçmişte biz öğrenciyken yapmış olduğumuz etkinlikleri bugün öğrencilerimiz yapıyor. Öğrencilerimizin bu işi yapabileceklerine inandık ve Malatya’nın da potansiyelini göz önüne alarak, böyle bir etkinlik düzenlemeye karar verdik.

İşin sonucunu şimdiden kestirebiliyoruz çünkü daha öncede bu organizasyon içerisinde yer almıştık. Bu anlamda Türkiye genelindeki Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okullarının katılabileceği şekilde hazırlandık. Ben katılımcılara çok iyi şekilde ev sahipliği yapacağımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Şentuna, rafting sporunda ön plana çıkan Darende İlçesi’nin tanıtımını da yapacaklarını ifade ederek, “Her anlamıyla güzel bir etkinlik olacağına inanıyorum. Alaca İnşaatın da destekleriyle bu organizasyonu başarıyla gerçekleştireceğiz. Hem sportif aktiviteler hem de sosyal faaliyetlerle katılımcıların güzel zaman geçireceği kanaatindeyim” ifadesini kullandı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 823
Bu Ay : 7969
Toplam : 7969

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom