Şahin Halıcılık Kursunu Ziyaret Etti

Malatya Valisi Vasip Şahin, Özel İdare İş Merkezinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kapsamında faaliyet gösteren Halıcılık kursunu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Şahin Halıcılık Kursunu Ziyaret Etti Malatya Kültür-Sanat

Vali Yardımcısı Murat Çağrı Erdinç, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İl Müdürü Nebi Tepe, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, Halk Eğitim Müdürü Veysel Güler, Kurs Koordinatörü Narin Narin ve Işık Kadınlar Derneği Başkanı Aysel Çelikyay tarafından karşılanan Vali Şahin’e kurs çalışmaları ve imal edilen halılar hakkında bilgi verildi.

Yetkililer tarafından Vali Şahin’e verilen bilgide; Kurs Merkezinde İşkur Meslek Edindirme Kursları kapsamında 16 kursiyerin çalıştırıldığı, günlük 5 TL. ücret ödendiği, sipariş üzerine imal edilerek teslim edilen halılardan da her halı için bin 500 TL. ücret ödendiği ve bu günde 2 adet halının kesiminin yapılarak sipariş sahibine teslim edileceği bildirildi.

Vali Şahin ile birlikte yetkililer ve Kursiyerler tarafından 6 m2 ve 7 m2'lik iki adet halının kesimi gerçekleştirilerek tezgahtan indirildi.

İmal edilen halıların değerinin 4 bin TL. olduğu, kursiyerlere ve ilin ekonomisine bu kurs sayesinde gelir sağlandığı ve kursiyerlerinde meslek sahibi olmalarının gerçekleştirildiği belirtildi.
Vali Şahin, yetkililere ve kursiyerlere teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 1041
Bu Ay : 5931
Toplam : 5931

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom