Çakır Tecde Yolunda İnceleme Yaptı

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya Belediyesi tarafından, Tecde Mahallesi’nde sürdürülen yol açma ve genişletme ile çevre düzenleme çalışmalarını inceledi.

Çakır Tecde Yolunda İnceleme Yaptı Malatya İlçe

İnceleme gezisine Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra, Başkan Yardımcısı Hasan Atay ve bazı daire müdürleri de katıldı.

Tecde yolunun Malatya trafiğinin yükünü çeken önemli akslardan biri olduğunu belirten Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Tecde’nin girişindeki tepeyi 7-8 metre düşürdüklerini, doğalgaz, içme suyu ve kanalizasyon hatlarının yer değiştirme çalışmalarını bitirdiklerini söyledi.

İmar planında yol içinde kalmış 600 üzerinde mezarı şehir mezarlığına defnettiklerini belirten Başkan Çakır, “Tecde’de güzel alanlar oluşturmak adına, Tecde’nin girişine bir şelale yapıyoruz. Yaptığımız istinat duvarının üstünden, estetik görünüme sahip şelale yapacağız. Yapılan bu hizmetler Tecde’nin gelişimine katkı sağlayacak. Yol açma ve genişletme çalışmalarımız devam ediyor. Şu an kamulaştırmalar yapılıyor. Tecde yolumuzun yarısını bitirmiştik. Buradaki çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte bu yolumuzu Yeşilyurt’a kadar standartlara uygun bir şekilde yapacağız” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 146
Bu Ay : 1675
Toplam : 1675

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom