'Diz Çökmeyen Adam' Malatya Fuarında

Yazarımız Şevket Başıbüyük, bir dönemin tanığı olması hesabıyla çok tartışılacak olan “Diz Çökmeyen Adam” adlı kitabı Beyan Yayınları arasında çıktı. Kitap, Fuarda 3 Mayıs 2013 14.00–18.00 saatlerinde okuyucusu ile buluşacak.

'Diz Çökmeyen Adam' Malatya Fuarında Malatya Kültür-Sanat

Hem 12 Eylül 1980 darbesi hem de 28 Şubat 1997 post modern darbesi mağduru Ramazan Keskin Hoca’ın hayatı ve mücadelesi kitaplaştırıldı…
 
Türkiye’de iki üniversite mezunu olup Suriye’de Arapça eğitimini alan ve 1994’de Mısır El Ezher-in rahleyi tedrisinden geçmiş ve Malatya ilim havzasından yetişen ilim ve fikir adamı Ramazan Keskin Hoca 28 Şubat darbesi ile, kartel medya tarafından hedef gösterilerek o dönemde başörtüsü davasından dolayı idamla yargılanmış ve düşüncelerinden dolayı da hapsedilmiştir.
 
Ömrünü kelam ve kalem mücadelesine adamış Keskin Hoca’ın Akpınar El Medine Mescidi’nde 17 yıl verdiği sözlü mücadelenin önüne geçilince 1999’da Medeniyet Gazetesini çıkartarak yazılı mücadeleye başladı. Gazetesinin birinci sayısından sonra başörtüsü olayları gerekçe gösterilerek gazetenin sahibi Mehmet Keskin (hocanın oğlu), Yazı İşleri Müdürü Şevket Başıbüyük ve Genel Yayın Yönetmeni Ramazan Keskin olmak üzere haklarında davalar açıldı dönemin meşhur kanun maddesi olan 312-2’den cezalar verildi.
 
İşte tüm bu olup bitenleri yakından takip eden ve aynı süreci Keskin Hoca ile birlikte yaşayan Gazeteci –Yazar Şevket Başıbüyük, Hoca’nın biyografisini ve mücadelesini  “Diz Çökmeyen Adam/Ramazan Keskin Hoca” adıyla kaleme alarak kitaplaştırdı.
 
Bir dönemin tanığı olması hesabıyla çok tartışılacak olan “Diz Çökmeyen Adam” adlı kitap Beyan Yayınları arasında çıkmıştır.
 
“Diz Çökmeyen Adam/Ramazan Keskin Hoca”yı merak edenler, Keskin Hoca’nın da hazır bulunacağı, 2. Malatya Anadolu Kitap Fuarı’nda, 3 Mayıs 14.00–18.00 saatleri arasında Beyan Yayınları stadında düzenlenecek olan imza gününe davetlidirler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 336
Bu Ay : 4702
Toplam : 4702

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom