Malatya'da Büyükşehir Hazırlığı

Malatya’nın Büyükşehir statüsüne kavuşmasının ardından ilçe ve beldeleri ziyaret eden Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır bu kez Topsöğüt, Şahnahan, Durucasu ve Dilek beldelerine gezi gerçekleştirdi.

Malatya'da Büyükşehir Hazırlığı Malatya İlçe

Geziye, Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra belediye başkan yardımcıları, AK Parti İl Başkan Vekili Hakan Kahtalı, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, Yazıhan Belediye Başkanı Ali Kaya, il genel meclis üyeleri ile bazı daire müdürleri katıldı.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ziyaret ettiği beldelerin belediye başkanlarından sorunlar hakkında bilgi alarak, görüş alışverişinde bulundu. Malatya Belediyesi’nin çalışmaları ile ilgili görüşlerini de aktaran belde belediye başkanları, Başkan Çakır’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ettiler.

Topsöğüt Belediye Başkanı Emin Paşahan, ziyarette yaptığı konuşmada, “Belediye Başkanımız Ahmet Çakır ile gurur duyuyoruz. Malatya’mız son yapılan çalışmalarla çok güzelleşti. Büyükşehir ile birlikte bu değişimin devam edeceğini düşünüyorum” dedi.

Şahnahan Belediye Başkanı Hacı Eryaman ise “Başkanımız Ahmet Çakır Malatya’mıza çok önemli hizmetler yaptı. Yapılan hizmetleri Büyükşehir sürecinden sonra beldemize de gelmesini umut ediyoruz” diye konuştu.

Yazıhan Belediye Başkanı Ali Kaya da, ilçe ve beldelere hizmet verecek Kuzey Garajı’nın açılışının kısa süre önce yapıldığını anımsatarak, “Çok nezih bir mekan yapılmış. Her şey düşünülmüş. Başkanımız Ahmet Çakır, çevre yolu altı, çevre yolu üstü ayrımını ortadan kaldırmış. Çevre yolunun altında bulunan mahallelere önemli ve bir o kadar da güzel hizmetler yapmış. Kendisini kutluyorum ve teşekkür ediyorum” dedi.

Durucasu Belediye Başkanı Vahap Karaçay ise, “Malatya ile ulaşımımız kolaylaştı. Her saat başı buraya gelen Malatya Belediyesi otobüsleri var. Ulaşım kolaylaşınca gençlerimiz işsizlikten kurtuldu. Öğrencilerimiz artık Malatya merkezde yurtta kalmıyorlar. Evlerine rahatlıkla gelebiliyorlar. Büyükşehir olmamızın ardından mevcut sorunlarımızın da çözüleceğini biliyoruz. Başkanımız Ahmet Çakır’a teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Dilek Belediye Başkanı Yusuf Dalbudak da, “Büyükşehir olmamız insan odaklı hizmetleri artıracak. Başkanımız Ahmet Çakır, Malatya’da çok güzel hizmetler yaptı. Yapılan hizmetlerin beldemize de yapılacak olması bizleri umutlandırıyor” diye konuştu.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya’nın Büyükşehir olmasıyla birlikte sorumluluklarının arttığını kaydetti.

Başkan Çakır, yaptıkları gezilerde ilçe ve beldelerin mevcut yapısını ortaya çıkarmaya çalıştıklarını anlatarak “Malatya Büyükşehir ile birlikte yeni bir yapılanma sürecine giriyor. İlçe ve belde gezilerine bütün teknik arkadaşlarımızda katılıyor, ilçe ve beldelerimizin mevcut yapısı, sorunları ile ilgili tespitler yapıyoruz ve Büyükşehir yasasını anlatıyoruz.

Arkadaşlarımız süreç içerisinde sorunların planlamasını yani yol haritasını ortaya çıkaracaklar. Büyükşehir ile birlikte bu sorunları hızlı bir şekilde çözmeye gayret edeceğiz. Malatya’nın gelişmişliği hızlanacak. Daha planlı ve sağlıklı bir şehir yapısı oluşacak. Köylerimize ve beldelerimize hizmetlerimiz artacak” dedi.

İlçe ve beldelerin gelirlerinin düşük olmasının hizmetlerde aksamalara neden olduğunu vurgulayan Başkan Çakır, Büyükşehir ile birlikte maddi kaynakların arttacağını, bu kaynakları çok geniş bir coğrafyaya planlı bir şekilde harcayacaklarını söyledi.

Başkan Çakır, “İlçe ve belde belediyelerimizin makine ve araç parkı çok yetersiz. Özel İdare aracılığıyla bugüne kadar önemli hizmetler yapıldı. BELDES Projesiyle belediyelerimize destek verildi. İlçe, belde ve köylerin altyapısı için devralacağımız mevcut araç parkının eksikliklerini giderip, yeni araç ve gereçler alacağız” dedi.

Beldelerde vatandaşlarla da sohbet eden Belediye Başkanı Ahmet Çakır, esnafları ziyaret edip, çocuklara da çeşitli hediyeler verdi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 117
Bu Ay : 1646
Toplam : 1646

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom