Ebe ve Hemşire Mezunlarına Kurs

Ebelik ve Hemşirelik Bölümü mezunu öğrencilerden oluşan 40 kursiyere Neonatal Resusitasyon Programı Başladı.

Ebe ve Hemşire Mezunlarına Kurs Malatya Haber

İnönü Üniversitesi Malatya Sağlık Yüksekokulu, Malatya İl Sağlık Müdürlüğü ve Malatya Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Neonatal Resusitasyon Programı”na İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mehmet Karagöz, Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Behice Erci, akademik personel ve kursiyerler katıldı.

Sağlık Yüksek Okulu'nda gerçekleştirilen programın açış konuşmasını yapan Malatya Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Behice Erci, “Bu yıl 3.sünü düzenlediğimiz ‘Neonatal Resusitasyon Programı’nın kapsamını daha da genişleterek geleneksel olarak her yıl yapılması için gayret etmekteyiz. Özellikle ebelik mesleği için gerekli olan bu tür programlar bebek, çocuk ve toplum sağlığını geliştirmeye de önemli katkılar sunmaktadır” dedi.

Kursun açılış konuşmasını yapan Malatya İl Sağlık Müdürlüğü Ana Çocuk sağlığı Projesi (AÇSAP) Şube Müdürü ve kurs sorumlusu Dr. Selma Aydın Felek ise, “Dünyada yılda 4 milyon bebek kaybedilmekte ve bu ölümlerin yüzde 98’i maalesef gelişmekte olan ülkelerde meydana gelmektedir. Ülkemizde ise 22 bin bebek bir yaşına gelmeden ölmektedir.

Yeni doğan ölümlerinin asgari düzeye çekilebilmesi için uygulanması gereken yöntemlerin ele alındığı kurslar bu açıdan büyük önem taşımaktadır” dedi. Felek, yeni doğan bebeklerinin ölümlerinin önlenmesini amaçlayan “Neonatal Resüsitasyon Programı” hakkında slayt gösterisi eşliğinde katılımcılara bilgiler verdi.

Ebelik ve Hemşirelik Bölümü mezunu öğrencilerden oluşan 40 kursiyere kurs sonrasında yapılacak olan sınavlarda başarılı olanlara sertifikaları verilecek. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 62
Bu Ay : 16198
Toplam : 16198

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom