Rehabilitasyon Merkezi Basına Tanıldı

Malatya’da Mavi Köprü Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi basına tanıtıldı.

Rehabilitasyon Merkezi Basına Tanıldı Malatya Yaşam-Sağlık

Karaman, Malatya’da resmi 4, özel ise 12 Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi bulunduğunu belirterek, engelli öğrencilerin eve kapatılmayarak, çocukların sosyalleşmesi için eğitimin şart olduğunu bildirdi.

Verilen eğitim ile gelişen engelli çocukları ailelerinin dahi tanıyamadığını söyleyen Karaman, “Engelli öğrenciye beceri kazındırıyoruz. Mesela bir ebru, bir el işi ürününü gören aileler, bunu benim çocuk mu yaptı diye şaşırıyorlar” şeklinde konuştu.

Karaman, “Engelli öğrencilerimize akademik eğitimin yanı sıra sosyal anlamda kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için çabalar gösteriyoruz. Başkalarına bağımlı olarak yaşamaktan ziyade, kendi bağımsızlıkları ile hareket edebilmeleri önemlidir. Okul ve merkezler bu anlamda çok büyük katkı sağlıyor” diyerek, “Engelli bir çocuğu olan anne ve baba bir düğüne, bir hasta ziyaretine, uzak şehirdeki akrabalarının yanına dahi gidemiyorlar.

Özel eğitim ve rehabilitasyon desteği alan engelliler anne ve babalarının bağımlılıktan kurtulup özel işyerini yapabiliyorlar. Çocukların bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için ne yapılması gerekiyorsa onu yapıyoruz” ifadelerini kullandı.
Fizyoterapist Mehmet Sönmez ise, fiziksel engellilere çeşitli spor aletleri ile sorunlarını gidermeye çalıştıklarını, çeşitli uygulamalar yaptıklarını söyledi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 87
Bu Ay : 1655
Toplam : 1655

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom