Kuzey Garajı Açıldı

Malatya Belediyesi tarafından kentin kuzeyindeki yerleşim alanlarından yolcu taşıyan araçların kullanması amacıyla yapılan Kuzey Garajı’nın açılışı gerçekleştirildi.

Kuzey Garajı Açıldı Malatya Haber

Kuzey Garajı’nın açılışında konuşan Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, göreve geldikleri günden itibaren trafikle ilgili düzenlemelerde bulunduklarını kaydetti.

Çakır, Malatya’da toplu taşımayı iyi bir seviyeye getirdiklerini ifade ederek, “Hedefimiz toplu taşımayı çok daha üst seviyelere taşımak. Şehir içerisinde düzensiz durak yerleri vardı. Hem Doğu Garajına gelen esnaflarımız için hem de Kuzey’den ve diğer bölgelerden gelen araçlar, şehrin farklı yerlerinde park yapıyorlardı. Buda şehir içerisinde trafiği son derece olumsuz yönde etkiliyordu. Bunu ortadan kaldırmak amacıyla fiziki projemizi hemen hayata geçirdik. Bu anlamda kentin kuzeyindeki yerleşim alanlarından yolcu taşıyan araçların kullanması amacıyla Kuzey Garajını hizmete açtık” dedi.
Çakır’ın konuşmasının ardından Kuzey Garajı’nın açılışı gerçekleştirildi.

Kent içi ulaşım ve trafik planı doğrultusunda, Malatya'nın trafik sorununun çözümü noktasında yapılan Kuzey Garajı içerisinde 4 blok, 24 iş yeri, zabıta ofisi ile güvenlik odası bulunuyor. Yaklaşık 600 bin liraya inşa edilen garaj Arapgir, Kuluncak, Darende'nin Ayvalı, Ilıca beldeleri ve Hekimhan ile Yazıhan'daki beldelerin toplu taşıma araçlarına hizmet verecek. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom