Yaygın Barajı meclis gündeminde

Malatya İl Genel Meclisi Eylül dönemi çalışmalarına başladı. İlk toplantıda Yaygın'da yapılacak barajla ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu'nca hazırlanan rapor...

Yaygın Barajı meclis gündeminde Malatya Haber

Malatya İl Genel Meclisi, Eylül dönemi çalışmalarına İl Genel Meclisi Salonu'nda başladı. Meclis Başkanı Naci Şavata başkanlığında yapılan toplantıda İl Özel İdaresi'nin bazı harcama kalemlerine toplam 5 milyon TL ek ödenek verilmesi ile ilgili olarak Vali Ulvi Saran'dan gelen teklif görüşülerek, Bütçe Komisyonu'na havale edildi.
Toplantıda İl Özel İdaresi'ne ait Beylerderesi mevkiindeki İl Özel İdaresi'ne ait sahanın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın fakir ve muhtaç ailelere dağıtacağı 12 bin ton kömürün stoklanması amacıyla 30 Ocak 2010 yılına kadar geçici olarak vakfa tahsis edilmesi teklifi görüşülerek kabul edildi.
Meclis üyelerine Yaygın bölgesinde yapılacak olan barajla ilgili olarak Plan ve Bütçe Komisyonu'nca hazırlanan rapor da sunuldu. Raporda, "İl Özel İdaresi sorumluluk alanına giren baraj yapımlarının 500 litre/saniye olan yerler ile 15 metre yüksekliğini geçen göletler DSİ tarafından yapılacağı kanunda belirtilmiştir. Yaygın Barajı ile ilgili yerde DSİ Bölge Müdürlüğü tarafından bir çalışma yapılmaktadır. Aynı yöreye hizmet verecek şekilde İl Özel İdaresince Beypınar Göleti fizibilite çalışmaları devam
etmektedir. Bu nedenle İl Özel İdaresi tarafından başlatılan Beypınar Göleti çalışmaları tamamlandıktan sonra göletin yapılması için İl Özel İdaresince gerekli ödeneğin verilmesi komisyonumuzca mütalaa edilmiştir" denildi. Rapor kabul edildi.
Toplantıda Yakınca kasabasının Duvallupınar mevkiinde alabalık yetiştiriciliği yapılması için buranın 15 yıllığına Bayram Öztürk'e kiralanması teklifi de görüşülerek kabul edildi.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 292
Bu Ay : 5486
Toplam : 5486

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom