Çakır, Dost Meclisi'nde

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şubesi’nin düzenli olarak gerçekleştirdiği “Dost Meclisi” toplantısının konuğu Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır oldu.

Çakır, Dost Meclisi'nde Malatya Siyaset

Her ay geleneksel olarak “Dost Meclisi Toplantısı”nı yapan MÜSİAD Malatya Şubesi’nin 2013 yılının ikinci toplantısını gerçekleştirdi. "Dost Meclisi" toplantılarının ikinci konuğu Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır oldu.

MÜSİAD Malatya Şubesi binasında gerçekleştirilen toplantıda konuşan Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya için yeni bir sürecin başladığını kaydetti.

Malatya’nın büyükşehir olmasıyla birlikte yeni bir döneme girdiğinin altını çizen Çakır, “Malatya hepimizin ortak evi ve hepimizin bu konuda duyarlı olması gerekiyor. Malatya için yeni bir süreç ve yeni bir dönem başladı. Bu sürecin çok iyi değerlendirilmesi gerekiyor” dedi.

Çakır, Büyükşehir yasasıyla birlikte yerel yönetim anlamında büyük bir reformun yapıldığını kaydederek, şunları aktardı: “Ben Büyükşehir'le birlikte Malatya’nın kalkınması, gelişmesi ve şehirleşmesi anlamında yeni bir sürecin ve yeni bir dönemin başladığını net bir şekilde söylemek istiyorum. Bu süreçte hepimize görevler düşüyor. Yatırımcının bölgeye gelmesi, Malatya’nın öne çıkıp, cazibe merkezi haline dönüşmesi anlamında önümüze büyük bir fırsat var.”

MÜSİAD’ın önemli ve faydalı çalışmalara imza attığını da sözlerine ekleyen Çakır, “MÜSİAD, çok zor dönemlerden geçti. Gerçekten özel bir baskıya maruz kaldı. Birçok alanda da adil olmayan davranışlara maruz kaldı. Ama her zaman üreticinin temsilcisi oldu” diye konuştu.

MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin ise, şube yönetimine geldikten sonra üyeleri ziyaret ederek, sektör kurullarını oluşturduklarını, yönetimden beklentilerini ve tavsiyelerini aldıklarını ifade ederek, “Üyelerimizle görüşmemiz bizlerde izleyeceğimiz yol haritası hakkında katkı sağladı.

Üyelerimizin tavsiyelerini dikkate aldık, bundan sonrada almaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, görevde bulundukları süre içerisinde yaptıkları çalışmalar hakkında MÜSİAD Malatya Şubesi yönetimi ve üyelerine bilgiler verdi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 465
Bu Ay : 1200
Toplam : 1200

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom