Turizm Haftası

AK Parti Malatya Milletvekili Cemal Akın, “2002 yılında 11.9 milyar olan turizm gelirimiz 2012 yılında 23 milyar dolara çıkmıştır” dedi.

Turizm Haftası Malatya Haber

Turizm Haftası nedeniyle yazılı açıklama ile turizmin önemine temas eden AK Parti Malatya milletvekili Cemal Akın, “Türkiye son 10 yılda, turizmde hedeflerini daima ileri taşımış, temin ettiği hoşgörü ve fiziki imkanlar sayesinde, farklı ülkelerden, farklı kültürlerden bir çok insana kucağını açmıştır. Ülkemizde devam eden barış sürecinin de olumlu katkısıyla, hedeflerimizi daha da yükseklere taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

Ülkemizin AK Parti hükümetleriyle ve özel sektörün çabalarıyla bir turizm cenneti ve turizmde güçlü bir marka haline geldiğine dikkat çeken Akın, “2002 yılında 11.9 milyar olan turizm gelirimiz 2012 yılında 23 milyar dolara, ülkemize gelen turist sayısı ise 13 Milyon kişi den 31.5 milyon kişiye ulaşmıştır. Tüm bu gelişmeler ülkemizi Dünya turizm sıralamasında 17. sıradan 6. sıraya taşımıştır. Turizm, hükümetimiz döneminde, hizmet sektörüne en çok istihdamı sağlayarak, ülkemizin gerçek manada bacasız fabrikası olmuştur” şeklinde konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 128
Bu Ay : 3685
Toplam : 3685

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom