Fotoğraflarla Özal ve Malatya

Türkiye’nin 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın ölüm yıldönümü nedeniyle memleketi Malatya’da fotoğraf sergisi açıldı.

Fotoğraflarla Özal ve Malatya Malatya Haber

8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın ölüm yıldönümü dolayısıyla, İnönü Kapalı Çarşısı’nda Malatya Belediyesi ve Malatya Kültür Yaşam Derneği (MAKÜYAD) tarafından ‘Fotoğraflarla Özal ve Malatya’ Fotoğraf Sergisi açılışında konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu, “Değerli hemşerimiz, vizyoner kimliği ile Türkiye’nin önün açmış olan merhum Turgut Özal, hemşerilik dışında gerek Malatya’ya gerek Türkiye’ye yaptığı yatırımlar ile unutulmayacak eserler bıraktı. Muhafazakar ve samimi kişiliği ile devletin millet için var olduğunu hep söylemiştir” dedi.

MAKÜYAD Başkanı Funda Yalçınsoy ise, Malatya Belediyesi ve derneklerinin işbirliği ile açılan 48 fotoğrafın yer aldığı serginin 21 Nisan Cumartesi gününe kadar açık kalacağını ifade etti.
Bu arada, sergide Özal’la birlikte fotoğrafları bulunan Malatya Araştırmaları Derneği Başkanı Kemal Deniz, “Malatya 17 Nisan’da iki büyük insanın kaybetmiştir. Biri Cumhurbaşkanımız Özal, diğeri ise Hamido lakaplı Belediye Başkanı Hamit Fendoğlu’dur” ifadelerini kullandı.

Nuri Karakuş ise, Özal ile mesai arkadaşı olduğunu, Malatya ve Türkiye için her şeyi yaptığını söyleyerek, “Malatyalılar Allahınıza gurban” sözünü unutamadığını belirtti.
Anavatan Partisi Belediye Meclis üyelerinden Mehmet Bulgurlu da, Özal için 18 Nisan günü Yeni Camii’de ikindi namazını müteakip mevlit okutacaklarını söyledi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 86
Bu Ay : 3643
Toplam : 3643

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom