Temeli 19 Nisan'da Atılacak

Malatya Belediyesi tarafından Kültür ve Sanat Galerisi ile Sanat Sokağının temelinin 19 Nisan Cuma günü saat 14.30’da atılacağı bildirildi.

Temeli 19 Nisan'da Atılacak Malatya Haber

Malatya Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, toplam inşaat alanı 6 bin 756 metrekare olan Kültür ve Sanat Galerisi 3 blok ve 3 kattan oluşuyor. Çelik yapı çatı sistemi ile betonarme sisteminden oluşacak galerinin içerisinde 375 metrekare Kent Panoraması, 375 metrekare de Kent Müzesi, ofisler, öğretmen odaları ile heykel, çömlek, mefruşat, karakalem, el sanatları, ahşap, fotoğraf, müzik, takı, çini, bez bebek, vitray, minyatür, ebru, hat, tezhip, yağlı boya atölyeleri bulunuyor. Galerinin bin 927 metrekarelik yarı açık avlusu ise sergi alanı olarak kullanılacak.

Toplam inşaat alanı 3 bin 510 metrekare olan Sanat Sokağının en büyük özelliği Türk Mimarisinin önemli yapılarından olan Türk Konaklarına olan benzerliği. Toplam 6 adet yapılacak olan konaklardan bazıları 3, bazıları ise 4 katlı olarak yapılacak. Konaklar; Gençlik Merkezi, Kent Müzesi, Malatya Mutfağı, Kitap Cafe, Sohbet Cafe, Türkü Cafe ve Halıcı Konağı olarak kullanılacak. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 1005
Bu Ay : 4803
Toplam : 4803

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom