Hamido'nun Ölümünün 35. Yıl Dönümü

Hamit Fendoğlu’nun ölüm yıldönümü ile ilgili bir mesaj yayınlayan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Hamido ve hayatını kaybeden aile fertlerine rahmet diledi.

Hamido'nun Ölümünün 35. Yıl Dönümü Malatya Haber

Hamit Fendoğlu’nun mertlik ve yiğitliğiyle Türkiye’de nam saldığını belirten Başkan Çakır, “Tarih boyunca önemli devlet, siyaset, bilim ve sanat adamı yetiştiren Malatya’mızın geçmişte yetiştirdiği önemli siyaset adamlarından birisi de merhum Hamit Fendoğlu’dur. Gönderilen paketli bombayla, gelini ve torunlarıyla birlikte şehit edilen belediye eski başkanlarımızdan ve milletvekillerimizden Hamit Fendoğlu, bu ülkede örnek olarak gösterilen bir siyasetçiydi. Geçmişte yaşanan karanlık olayların aydınlatılmaya başlandığı şu günlerde, bu menfur saldırıyı gerçekleştirenlerin belirlenmesi temennisiyle, Hamit Fendoğlu ile birlikte vefat eden gelini ve torunlarını rahmetle anıyor, ailesine bir kez daha başsağlığı diliyorum”dedi.

Malatya Belediyesi eski başkanlarından ve milletvekillerinden Hamit Fendoğlu, belediye başkanı iken 17 Nisan 1978’de evine gönderilen bombalı paket sonucu, gelini ve iki torunu ile birlikte hayatını kaybetmişti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 795
Bu Ay : 6775
Toplam : 6775

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom