Hastane İnfeksiyonları Eğitimi Programı

Hastane İnfeksiyonları Eğitim Programı yarın başlıyor.

Hastane İnfeksiyonları Eğitimi Programı Malatya Yaşam-Sağlık

Hastane İnfeksiyonları ve Kontrolü Derneği tarafından yapılan açıklamada, “Eğitim programı çerçevesinde, güncel olarak karşılaşılan sorunlar tartışılacak ve çözüm önerileri sunulacaktır. Tarihsel zenginliği, kayısısı, gelişen sanayisi, son yıllarda organ nakli ile ulusal ve uluslar arası düzeyde adını duyuran Turgut Özal Tıp Merkezi ile ön plana çıkan Malatya’da gerçekleştirilecek eğitim programının son derece verimli ve keyifli geçeceğine inanmaktayız” denildi.

Hastane infeksiyonlarının hastanın hastaneye yattıktan sonra gelişen infeksiyonları olduğu belirtilen açıkalamada şöyle dedi:

"Son yıllarda tıbbi teknoloji, yoğun bakım, kanser tedavisi, solid organ ve kemik iliği nakli, cerrahi teknik ve sağlık hizmetinde çok önemli gelişmeler meydana gelmiştir. Bu gelişmeler hastaların yaşam süresi ve kalitesi üzerine önemli katkı sağlarken, istenmeyen sonuçları da ortaya çıkmıştır. Hastane infeksiyonları bu istenmeyen sonuçların en önemlisidir.

Büyük kaynak ve emek sarf edilerek yapılan tıbbi uygulamalar sonrasında hastane infeksiyonu gelişmesi, hastanın ölüm riskini artırmakta ve ciddi kaynak kaybına neden olmaktadır. Hastane infeksiyonları hem dünyada hem de ülkemizde hala önemli bir sorun olmaya devam etmektedir" 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 258
Bu Ay : 6238
Toplam : 6238

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom